Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Zülfikar Kılıcı

Zülfikar Kılıcı
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 1.499,00₺
  Vergiler Hariç: 1.499,00₺

  Mevcut Seçenekler:Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaKök Ceviz
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1356 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Aliden Güçlü Yiğit Zülfikardan Keskin Kılıç Yoktur anlamına gelen arapça La Feta İlla Ali, La Seyfe İlla Zülfikar yazmaktadır.

  Zülfikar Kılıcı

  Türk toplumu ve İslam toplumu için Hz Ali'nin çok önemli bir yeri ve değeri bulunmaktadır. İslamiyet’in yayılma döneminde savaşlarda kahramanlıkları ile ön plana çıkmış olan Hz Ali, gerçekten yiğit bir cengâver olarak karşımıza çıkmıştır. İslamiyet’in ilk dönemindeki savaşlarda her zaman bir adım öne çıkmış olan Hz Ali taşımış olduğu Zülfikar kılıcı ile dönemin müşriklerine korku salmış özellikle de çift uçlu kılıç ilmi ve adaleti temsil eden yapısıyla dikkat çekmiştir. Günümüz standartlarında Denizi Yatağın kültürü ile birlikte orijinal bir kılıç üretiminden söz etmek mümkündür. Burada yapılmış çalışmalarda ortaya çıkan Zülfikar kılıcı, 1356 gram ağırlığına sahiptir. 90 cm uzunluğunda bulunan kılıç, aynı zamanda kabza kısmı kök ceviz olarak dikkat çekmiştir.

  Pirinç malzemeden yapılmış balçak, burada kılıcın mukavemetini artırmak durumunda olmuştur. 4116 ve 4034 kalite paslanmaz çelik kullanımı ile muhteşem bir kılıç modeli burada karşınıza çıkmıştır. Hem Türk hem de İslam toplumu için müthiş bir değer olan Hz Ali savaşlardaki başarısı ve kılıç kullanmadaki maharetiyle kendini göstermiştir. Özellikle de çatal uçtu kılıç ile düşmanların yüreğine korku salmış olan cengâver, gerçekten kişilik olarak ve kullandığı savaş ekipmanı olarak toplumumuz için çok önemli bir değer olduğunu göstermiştir.

  Zülfikar kılıç modelinin dünyadaki kılıç modelleri içerisinde neredeyse eşi benzeri yoktur. Kavisli sağlam ve geniş yapısı ile birlikte bu kılıç modeli, savaş meydanında kullanıcısına her zaman çok büyük avantajlar sağlamıştır. Hz Ali'yi asla yarı yolda bırakmamış olan bu muhteşem kılıç, tarihimizin en önemli örnekleri arasında yer almıştır.

  Zülfikar Kılıç Şekil Olarak Çok Güzel Ve Estetik

  Şekil olarak estetik ve oldukça güzel olan kılıç modeli günümüz standartlarında önemli ve sağlıklı bir ürün örneği olarak kendini göstermiştir. Kullanıcılar bakımından avantajlı bir ercik olarak görülen kılıç modeli, estetik bakımdan mutlaka değerlendirilmesi gereken sanatsal bir ürün örneğini ortaya koymuştur. Aynı zamanda ergonomik ve fonksiyonel kullanım noktasında, Zülfikar kılıcı her zaman hak ettiği değeri gören bir model olarak farkını ortaya koymuştur.

  Türk ve İslam tarihinin bu göz kamaştırıcı ürün örneğini, özellikle günümüz standartlarında gösterişli bir avantajlı bir çözüm bütünlüğü çerçevesinde değerlendirmek gerekir. Kılıç kalitesi üst düzey olduğu gibi, kullanışlı yapısı ile birlikte özellikle Hazreti Ali'ye her zaman çok büyük avantajlar sağlamıştır.

  Zülfikar Kılıç En Nitelikli Koleksiyon Parçası Ve Sağlıklı Ürün Örneği

  Koleksiyon parçası ve kaliteli ürün örneği konusunda, Zülfikar kılıç insanların takdir ettiği ve beğendiği örnek seçenekler arasında yer almıştır. Muazzam bir şekilde kategorize edilmiş ürün örnekleri içerisinde Zülfikar kılıç apayrı bir yere sahip olmuştur. Her bir koleksiyonun en etkili parçalarından biri olan Zülfikar kılıç, hediyelik tercihler konusunda yine insanları onu oraya eden bir yapıya sahip olmuştur. Sergileme sehpası ve kılıç tablosu ile birlikte Zülfikar kılıç en gözde köşeleri hak etmek durumundadır. Ofis ortamlarında veya ev ortamlarında insanlar bu kılıca verdiği değeri en iyi şekilde göstermek durumundadır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp