Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Yatağan Kılıcı

Yatağan Kılıcı
599,00₺
Vergiler Hariç: 599,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 73 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1100 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.

  Yatağan Palası

  Sadece Türkiye’de değil, dünyada savaş sanatları ve savaş silahları konusunda yatağan palası çok ayrıcalıklı bir yere sahip olmuştur. Bugün belgesellere konu olan kılıç modelinin, tüm dünyadan takdir gören nitelikli bir ürün ve unsur olduğunu kabul etmek gerekir. Muazzam bir gövde yapısı, bunu destekleyen süslemeli estetik balçak bölgesi ve sap kısmının olağanüstü yapısı, gerçekten birbirini tamamlayan sonuçlar yaratmaktadır. Gayet uygun ve ekonomik koşullarda elde edilen bu nitelikli kılıç modeli, zarif bir koleksiyon parçası ve mükemmel bir hediyelik alternatif konumundadır.

  Geçmiş dönemden bugüne kadar Yatağan Bölgesi'nde yapılan kılıçlar bir ayrıcalık ortaya koymuştur. Denizli ilinin Yatağan kasabasında yüzyıllardan beri kılıç ve çelik işleme çalışmaları bir bilim altyapısına dayalı olarak sürekli gelişmiştir. Usta çırak ilişkisi ile günümüze kadar gelen yetenekler, bugün kılıç kültürünün canlı tutulmasına önemli derecede destek sağlamıştır. Yatağan palası tehditkâr görüntüsü ve dik duruşu ile gerçekten savaş meydanlarının düşmanlara korku veren bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Yatağan Palası Özellikleri

  Güvenilir bir üretici ve kaliteli malzeme bütünlüğünün ortaya çıkması, ince işçilik detayları ile tam da aranan koşulları ön plana getirmektedir. 4034 kalite paslanmaz çelik, uygun koşullarda sertlikle ve mukavemeti üst düzey bütünlükle birlikte karşımıza çıkmaktadır. 75 cm tam boy, 60 cm namlu boyu ile birlikte 1000 ila 1500 gram arasındaki değişken seçenek, rahat ve ergonomik kullanım için insanlara büyük kolaylıklar sağlamıştır. Kaplamasız, dayanıklı ve sağlam sarı pirinç malzeme, burada balçak kısmı işlemesi için muazzam bir sonuç ortaya koymaktadır.

  Aynı zamanda sap kısmının yine dayanıklı metal bütünlüğü, bu kılıca estetik ve sanatsal bir görüntü katmış durumdadır. Kullanılan nitelikli sistem ve malzemelerin yanı sıra özellikle kılıç üzerindeki lazer kazıma çıkartması, Osmanlı tuğrası, besmele ve bunu takip eden süreçte fetih suresinin ilk ayeti ile gerçekten gösterişli bir sonuç ortaya koymuştur. Hem inanç emre kültürüne uygun kılıç üretimi konusunda Türk toplumunu gerçekten takdir etmek gerekir. Muazzam nitelik ve kabiliyetli yapısı ile yatağan palası özellikleri, burada detaylı bir şekilde insanlar için iyi bir fırsat oluşturmuştur.

  Yatağan Palası Fiyatları

  Kılıç modellerinin estetik yapısı her zaman önemli bir sonuç ortaya koyarken, aynı zamanda bu modellerin zaman içerisinde mükemmel bir hediyelik tercih olduğunu belirtmek gerekir. Muazzam yapısı ve sanatsal özelliğinin yanı sıra estetik bakımından değerlendirmeler burada önemli çözümler ortaya koymuştur. Geçmişine, kültürüne ve tarihine sahip çıkmış bir toplumun özellikle de bu değerleri elde etmiş olduğu silahları bugün bile korunması çok önemlidir. Uygun fiyatlarla iyi bir estetiği muhafaza etmek elbette önemlidir.

  Koleksiyon meraklısı olan insanlar için müthiş bir parça, adeta bir mücevher görüntüsünde ortaya çıkmaktadır. Hediyelik konusundaki yeni seçenekleri değerlendirmek için yatağan palası uygun fiyatlarla birlikte kesinlikle ideal ve iddialı bir tercih olmak durumundadır. Muazzam bir estetiğe ve olağanüstü kapasiteye sahip olan ürün modellerini, sanatsal çalışmalarla birlikte görmek ve desteklemek çok önemli olmuştur.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp