Menu
Your Cart

Yatağan Kılıcı

MalzemeYaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. Damascus Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şölen sunm..
11.999,00₺
Vergiler Hariç:11.999,00₺
Malzeme 4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIRIsıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme ted..
1.499,00₺
Vergiler Hariç:1.499,00₺
  Malzeme 4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIRIsıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın..
1.749,00₺
Vergiler Hariç:1.749,00₺
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Yatağan

Denizli Yatağan kasabası 600 yılı geçkin bir tarihe sahiptir ve bu tarih kılıç üretimi konusunda oldukça sanatsal sonuçlar ortaya koymuştur. Yatağan bölgesinde kılıç ustaları, özellikle usta çırak ilişkisi ile yüzyıllar boyunca yeteneklerini diğer nesillere aktarmıştır. Sert karbon çelik oluşturma ve mukavemeti yüksek kılıç üretme konusunda, Denizli Yatağan bölgesinin ürün örneklerine yakından bakmak gerekir. Ters kavisli ve oldukça tehditkâr görüntüye sahip olan yatağın kılıç modelini, standart Yatağan Damascus, Yatağan veya pirinç Yatağan şeklinde değerlendirmek söz konusu olmaktadır.

Her bir model özellikle günümüz standartlarında eşsiz sanatsal bir çalışmanın sonucunu göstermektedir. Yapı itibariyle mükemmel bir özelliği sembolize eden ürün örnekleri, bugün sahip olmak istediğiniz önemli ve sanatsal bir kılıç modelini gözler önüne getirecektir. Hele ki Damascus tekniği ile çok katmanlı üretilmiş kılıç modeli, muhteşem desenleri ile eşi benzeri bulunmaz bir güzelliği ortaya koymuştur. Pek çok farklı kılıç modeli içerisinden ters kavisli bir model olarak kendini gösteren, Yatağan kılıç örnekleri sanatsal özellik bakımından da farklı yapısıyla ve aykırı özellikleri ile dikkat çekmiştir.

Yatağan Kılıcı Koleksiyon Ve Hediye Parçası

Yatağan kılıcı modelleri özellikle iyi bir koleksiyonu destekleyen müthiş bir parça ve avantajlı seçenek olarak kendini göstermiştir. Kılıç konusundaki estetik ürün örnekleri, hem kalitesi hem de gösterişli yapısı ile tam da insanların beklediği ürün sonuçlarını gündeme getirmiştir. Zarif ve estetik olduğu gibi kalite bakımından iyi bir çözüm yaratan ürün örneği, her zaman insanların daha memnuniyetle ve avantajlı bir şekilde takip ettiği sonuçları ortaya çıkarmıştır.

Son derece güzel görüntüye sahip olan kılıç modelleri, hediye olarak gerçekten iyi bir tercihtir. Fiyat olarak karşınıza çıkan ekonomik seçenekler, bu kılıç modellerinin günümüz standartlarında uygun ve avantajlı bir hediyelik fırsat olduğunu göstermiştir.

Yatağan Kılıcı Fiyatları

Yatağan kılıcı konusunda fiyat değerlendirmesi yaparken, pirinç Yatağan, standart Yatağan ve Damascus Yatağan modellerinin farklı özelliklere sahip olduğunu hatırlamak gerekir. Farklı şekillerde emek verilmiş ve değişik malzemelerin kullanılmış olduğu kılıç modelleri, estetik bakımdan kesinlikle tavsiye edilen sonuçlarla önemli bir ayrıcalık ortaya koymuştur.

Kılıç estetiğini en iyi şekilde yansıtmak ve kaliteli örnekleri daha muazzam bir şekilde ortaya koymak, bu kılıca ilgi duyan insanlar için oldukça avantajlı fırsatlar yaratmıştır. Eşsiz güzelliğe ve muazzam özelliğe sahip olan kılıç örnekleri, kesinlikle insanların günümüzde memnuniyetle tercih ettiği ürün örneklerini ön plana getirmiştir.

Whatsapp