Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Yatağan Kılıcı

Yatağan Kılıcı
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 1.749,00₺
  Vergiler Hariç: 1.749,00₺

  Mevcut Seçenekler:


  
Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 73 cm
  KabzaGerçek Koç Boynuzu
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1100 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklam
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.

  Yatağan Kılıcı

  Günümüzde üretilen kılıç modellerine baktığınız zaman, aslında geçmiş tarihi çok iyi bilmeli ve bu konuda fikir yürütecek deneyime ulaşmalısınız söz konusu olacaktır. Kılıç gibi muazzam muharebe silahı olduğunda, özellikle geçmiş dönemin pek çok uygarlığı bu konuda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk ve Osmanlı kılıç kültürü dediğimiz zaman akla gelen ilk seçeneklerden biri Denizli'nin Yatağan bölgesinde yapılan kılıç modelleridir. Tam da bu tanıma uyan Yatağan Kılıcı muazzam bir estetiği ile bugün gerçekten çok farklı ve eşsiz kılıç modelleri arasında bulunmaktadır.

  Yatağan kılıcının en önemli özelliği görüntüsüdür. Çoğu kılıç dışa doğru kavis alırken yatağın kılıcı içe doğru kavis alır ve pratik bir savaş unsuru olarak kullanılır. Keskin, dik ve tehditkâr bir görüntünün ortaya çıkmış olduğu kılıç modeli, kendine özgü muazzam kılıfı ile olağanüstü bir birliktelik sergilemek durumundadır. Böylesine önemli ve nitelikli kılıçları tercih ederken, bunların hem sanatsal yönünü görmek hem de yapıcı ustaların kalitesini yakından görmek söz konusu olmaktadır. 1. sınıf malzeme ile olağanüstü üretim kültürü yan yana gelmiş ve Denizli'nin Yatağan kültürünü dışa yansıtmıştır. Yaklaşık 600 yıllık bir geleneği canlı tutan kılıç modeli, estetik şık ve eşsiz bir tasarım olarak karşınıza gelmiştir.

  Yatağan Kılıcı Özellikleri

  4116 ve 4.034 kalite paslanmaz çelik kullanılan yatağın kılıcı, sadece 73 cm uzunluğunda olup yakın muharebelerde pratik ve etkili bir kılıç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kapalı alanlarda kalabalık ortamlarda kullanıcısına büyük avantaj sağlayan kılıç modeli, kılıç ustalarının elinde öldürücü bir kimliğe ve silaha dönüşmüş durumdadır. Kabza kısmında gerçek koçboynuzu kullanılmış alçak kısmında ise pirinç ve kaliteli bir malzeme tercih edilmiştir.

  Ağırlığı sadece 1100 gram olan bu kılıcın, kolaylıkla çevrildiği, döndürüldüğü ve kullanıldığı bilinmektedir. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan kılıç modelinin, hediyelik kutusu, tablosu ve kılıfı ile birlikte, olağanüstü bir bütünlüğü sağladığı görülmüş. Bu tür kılıç modellerinin, kalitesi ve görüntü bakımından estetiği ortaya çıkarken, Yatağan kılıcını apayrı bir yere koymak gerekir.

  Yatağan Kılıcı Mükemmel Bir Hediyelik Parça

  Eşsiz bir hediyelik parça arayışı içerisinde olanlar için, yatağan kılıcını kesinlikle tavsiye ederiz. Duruşu görünüşü ve aynı zamanda kullanışlı yapısı ile birlikte bu eşsiz kılıç modelleri tarihe meydan okumuş ve bugünün önemli bir ürün kalitesini gözler önüne getirmiştir. Yıllar boyunca verilen emeği düşündüğünüz zaman, bu kılıç modellerinin zaman içerisinde çok verimli sonuçlarını görmek söz konusu olmuştur. Birbirine hediye almak ve koleksiyon parçasına destek sağlamak isteyen insanlar için, yatağan kılıcının eşsiz bir parça olduğunu söylemek durumundayız.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp