Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Osmanlı Yalmanlı Kılıcı

Osmanlı Yalmanlı Kılıcı
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 1.499,00₺
  Vergiler Hariç: 1.499,00₺

  Mevcut Seçenekler:


Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1040 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresi'nin İlk ayeti bulunmaktadır.

  Osmanlı Yalmanlı

  Osmanlı döneminde kılıç üretiminde çok dikkatli çalışmalar yapılmış ve özellikle Denizli Yatağan kasabasında bu işin ustaları çok nitelikli örnekler ortaya çıkarmıştır. Osmanlı Yalmanlı Kılıcı bu örneklerden biri olup, savaş meydanında pratik bir mücadele unsuru olarak dikkat çekmiştir. Meydan savaşı olarak nitelenen savaşlarda, büyük bir meydanda yoğun ve kalabalık bir savaşın ortaya çıkması söz konusu olmuştur. Böylesine bir durum düşünüldüğü zaman, kavisli ve yalmanlı kılıçların kullanan kişilere çok büyük avantajlar sağladığı bilinmiştir.

  Çok nitelikli ve sağlam yapıya sahip olan kılıç modelleri, yüksek karbon çelik özellikleri ile bugün halen kalite seviyesinin en üst düzeyde ortaya koymuştur. Özellikle bu alanda çok sık kullanılan paslanmaz çelik malzeme, 4116 ve 4.034 kalite paslanmaz özelliği ile her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir. Kabza dâhil baştan sona boyu 90 cm uzunluğunda olan kılıç modeli, yalnızca 1040 gram ağırlığındadır ve bu sebepten dolayı kolay kullanıma önemli derecede avantaj sağlamaktadır. Balçak kısmında kullanılan pirinç malzeme, el koruma özelliğini ön plana çıkarmaktadır. Kabzası ise yine pirinç malzemeden yapılan bu nitelikli ürün, kullanıldığı yerlerde insanları koruyan ve onları avantaj sağlayan bir sonuç yaratmıştır.

  Osmanlı Yalmanlı Kılıcın Avantajlı Sonuçları

  Osmanlı Yalmanlı Kılıç savaş meydanlarında kullanan kişilere çok büyük katkı destek ve önemli avantaj sağlamıştır. Bu avantajlar sayesinde kılıç kullanan insanların özellikle kendini daha emniyette hissetmesi söz konusu olmuştur. Kılıf, sergileme sehpası ve tablo ile birlikte müthiş bir uyum sergileyen Osmanlı Yalmanlı Kılıcı, günümüzde önemli bir ürün ve örnek seçenek olarak kendini göstermektedir. Ortadan başlayan eğimli kavis sayesinde, bu kılıç modelinin kesme özelliği oldukça geniş ve avantajlı bir şekilde ortaya çıkmıştır.

  Yoğun savaş ve muharebe durumlarında koruyan ve avantaj sağlayan kılıç modeli, estetik görüntüsü ile de her zaman insanları etkilemeyi başarmıştır. Uç kısmına doğru yalman bölme ortaya çıkarken, kılıç darbesinin daha sağlam ve mukavemetli olmasında yalman kısmının çok büyük katkıları söz konusu olmuştur. Kolayca taşınan ve kolayca kullanılan kılıç modelini, özellikle son dönemdeki Türk dizilerinde sık bir şekilde görmek söz konusu olmuştur.

  Osmanlı Yalmanlı Kılıcı Müthiş Bir Hediyelik Seçenek

  Osmanlı yalmanlı kılıcı hediyelik olarak tercih edildiğinde çok isabetli bir ürün model olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Gayet zarif ve avantajlı bir şekilde ürün örneği ortaya çıkarken, burada kategorize edilmiş olan seçenekler insanlar tarafından en iyi tercihler arasında bulunmuştur. Olağanüstü kullanışlı ve zarif yapısıyla dikkat çeken kılıç modeli, aynı zamanda hediyelik tercihler içerisinde çok özel ve anlamlı bir yere sahip olmuştur.

  Sağlam ve gösterişli olmanın yanı sıra, yüksek kalite seviyesi bakımından bu kılıç modeli günümüz toplumu için önemli bir değer haline gelmiştir. Sevdiği insanı onore etmek ve onu mutlu etmek isteyen insanlar için, hediyelik alternatifler hem ucuz hem de avantajlı sonuçları gündeme getirmektedir. Onca enflasyon ve onca hayat pahalılığına rağmen, kılıç fiyatları bu konuya direnmiş ve ekonomik şartlarını korumuştur. Basit bir hediyelik kutunun bile yüksek miktarlar oluşturduğu günümüzde, Osmanlı Yalmanlı Kılıcının ekonomik ve avantajlı bir hediyelik tercih olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kılıç ile birlikte onu sergilemek açısından iyi bir sergileme sehpası ve kılıç tablosu, muhteşem görüntüyü tamamlayacak önemli unsurların başında gelir. Kılıç kılıfı konusundaki alternatif seçenekler ise bu kılıcı koruyacak ve onu tamamlayacak bir özelliği gözler önüne getirmektedir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp