Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Osmanlı Yalmanlı Kılıcı

Osmanlı Yalmanlı Kılıcı
549,00₺
Vergiler Hariç: 549,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1040 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresi'nin İlk ayeti bulunmaktadır.

  Yalmanlı Osmanlı Kılıç

  Osmanlı döneminde kullanılan kılıç modellerinin yapısı ve geometrik şekli her zaman özenle hazırlanmıştır. Özellikle yalmanlı desteğinin, savaş meydanlarında ergonomik bir kullanım avantajı sağladığı bilinmektedir. Tarihte kullanılan ve bugün halen önemli bir değer olarak karşımıza gelen yalman Osmanlı kılıç estetik yapısı ve ergonomik bütünlüğü ile her zaman kaliteli ve güvenilir bir tercih olmuştur. Yüzyıllar boyunca neredeyse dünyaya hükmeden bir imparatorluğun en güçlü malzemeler ve en güçlü ekipmanlarla birlikte mevcut imkânlarını en iyi biçimde gözden geçirmek gerekir.

  Bulunduğu ortama ve aynı zamanda uzak topraklara hükmeden Osmanlı imparatorluğu, savaş için kullanılan malzeme ve ekipmanlar ile birlikte bu konuda çok başarılı olmuştur. Sağlıklı ve kaliteli ergonomik ürünler, özellikle taşıması kolay ve kullanması kolay sonuçları yaratmıştır. Bir sınıf dayanıklı malzemeden üretilmiş ve aynı zamanda kalite standartlarını en iyi şekilde göstermiş kılıç modelleri, geçmişte ve bugün değerini muhafaza eden bir sonuç ortaya koymuştur. Osmanlı yalmanlı kılıç çok önemli bir değer olmakla birlikte bugün bu değere sahip olmak için iyi bir şans ayağınıza kadar gelmiş durumdadır.

  Yalmanlı Osmanlı Kılıç Özellikleri

  Kendine has özellikleri ile iyi bir değer olduğunu gösteren yalman Osmanlı kılıç, özellikle kalite ve standart bütünlük bakımından önemli bir örneği temsil etmektedir. Paslanmaz çelik, kaliteli malzeme olarak karşımıza çıkan 4034 çelik kalitesi, gerçekten kılıç üretimi için iyi bir değer ortaya koymaktadır 1. sınıf malzeme üretimi için kaliteli malzeme kullanmanın büyük bir gereklilik olduğunu buradan size belirtmek gerekir. Toplam boyu 90 cm, namlu boyu 78 cm olan kılıç modeli, ergonomik, kullanışlı ve hafif yapısıyla dikkat çekmektedir. 1000 ila 1500 gram arasında değişkenlik gösteren ağırlık seçenekleri, bu konuda bizi haklı çıkarmaktadır.

  Kaplamasız, sağlam ve dayanıklı pirinç malzeme ile balçak kısmı desteklenmek durumundadır. Osmanlı tuğrasının yanı sıra özellikle besmele ve fetih suresinin ilk ayeti pek çok kılıç da olduğu gibi yine bu kılıç üzerine lazer kazıma metodu ile yazılmıştır. Kılıca otantik bir görüntü veren bu muazzam sistem sayesinde, eşyalarınızın kişisel ve özel olduğunu düşünebilirsiniz. Son derece önemli nitelikleri ile birlikte yalmanlı Osmanlı kılıç özellikleri, bu kılıca sahip olmak isteyen insanlar için bir ayrıcalık yaratmıştır.

  Yalmanlı Osmanlı Kılıç Fiyatları

  Kılıç alışverişi esnasında sizi ilgilendiren önemli konulardan biri de fiyatlar olacaktır. Kalite seviyesini yeterli gördüğünüz kılıç modellerinin fiyatları da ekonomik olmalı. Özellikle de yalman Osmanlı kılıç fiyatları, alışveriş düşünen herkes için burada cazip rakamları göstermektedir. Ekonomik alışveriş noktasında ödeyeceğiniz rakam, çoğu zaman basit bir araç, gereç ve eşya için ödediğiniz paradan çok daha uygundur. Kimi zaman bir demet çiçek kimi zaman da basit bir hediyelik eşya fiyatına uygun şeklinde karşımıza çıkmış olan kılıç fiyatları daha iyi bir tercih ve daha kaliteli bir hediyelik seçenek olarak kendini göstermektedir.

  Yüksek standartlarla ve güvenilir kalite anlayışı ile birlikte kılıç modelleri estetik bir hediyelik tercih olmak durumundadır. Günümüzde bu konuda koleksiyon merakını geliştiren insanlar olduğu biliniyor. Neredeyse bir tesbih fiyatına kılıç elde etmek söz konusu olduğu gibi daha nitelikli ve muazzam bir koleksiyon için buradaki geniş perspektif ve imkânları gözden geçirmek gerekir. Hem tarihe hem de geçmişe adeta yön vermiş nitelikli unsurlar, günümüzün sağlıklı koleksiyon parçası olarak kendini göstermektedir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp