Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Osmanlı Kılıcı

Osmanlı Kılıcı
1.249,00₺
Vergiler Hariç: 1.249,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaAhşap Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1121 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde herhangi bir yazı yazmamaktadır. Kapıda ödemeler Hariç Özel yazı yazdırabilirsiniz.

  Oluklu Osmanlı Kılıcı

  Kılıç modelleri zarif sağlam ve dayanıklı yapısı, özellikle üreticilerin bu konudaki becerisini ön plana çıkarmaktadır. Bu beceri ve kabiliyet, yüzyıllardan beri devam eden bir birikim ve yetenek bütünleşmesine bağlı bir sonuç yaratmaktadır. Kaliteli kılıç modellerinin günümüzde çok değerli bir seçenek haline geldiği bilinmektedir. Kültürünü ve tarihini yaşatmak isteyen Türk toplumu için, kılıçlar her zaman önemli olmuş ve kılıç üreticileri yeteneklerini en iyi şekilde muhafaza etmiştir.

  Özellikle kan oluğu ile ve mukavemeti ile ön plana çıkmış olan Oluklu Osmanlı Kılıcı, son derece estetik bir yapıya sahiptir. Muazzam derecede sağlıklı malzeme tercihi ve üretim becerisi ile ortaya çıkmış sonuçlar insanların memnuniyet seviyesini en iyi biçimde gözler önüne getirmektedir. Her biri eşsiz tasarım ve kabiliyet bütünlüğü ortaya koymuş olan ürün seçenekleri, dikkat çekici ve ışıltılı bir bütünlükle birlikte müşteri memnuniyetine çok büyük katkı sağlamaktadır. Üretici firma ve kılıç üretimi kültürünü en iyi şekilde özetleme açısından, Denizli Yatağan perspektifini anlamak ve değerlendirmek gerekir. Yüzyıllara meydan okumuş hatta yenik düşmemiş bir üretim anlayışı ile birlikte, Osmanlı kılıcı oluklu modelleri eşsiz bir bütünlük ortaya koymaktadır.

  Oluklu Osmanlı Kılıcı Özellikleri

  Kaliteli, paslanmaz çelik burada büyük bir değer ortaya koyarken, 90 cm uzunluğundaki kılıç modelinin özellikle kabza kısmında kullanılan kök ceviz malzemeye dikkat çekmek gerekir. Yine bir diğer şekilde balçak kısmı ve kabza kısmının alt tarafında kullanılan pirinç malzemenin, kılıç kalitesine çok büyük bir değer kattığı bilinmektedir. Eğimli, yalmanlı ve gösterişli kılıç modelleri ile birlikte, Osmanlı kültürünü en iyi şekilde anlamak ve yaşatmak mümkün olmaktadır.

  Türk toplumunun dünyaya adeta imzası gibi olan Osmanlı imparatorluğu, hem kendi dönemini hem sonrasındaki dönemini gerçekten nitelikli ürünler ile net bir şekilde göstermiştir. Bu ürünler içerisindeki savaş ekipmanları özellikle askerlerin savaş meydanlarındaki galibiyeti için zemin hazırlamıştır. Soyu ile övünen aynı zamanda geçmişi ile birlikte tarih yazan bir toplumun, burada çıkarmış olduğu ders gerçekten çok önemlidir.

  Oluklu Osmanlı Kılıcı Fiyatları

  Zarif ve estetik kılıç modellerinin kalite bakımından önemli bir değer olduğu burada açıkça görülmektedir. İnsanların isteklerini ve memnuniyetini sembolize eden çalışmalarla birlikte en başta nitelikte ürünlerin büyük bir fırsat yarattığını her zaman görmek mümkün olmaktadır.

  Burada eşsiz kılıç modelleri ve üretici ustaların becerileri bir araya gelmiş, koleksiyon parçası olan kılıç modelleri bu estetik anlayış ile üretilmiştir. Yetenek ve kabiliyet özellikle burada dikkat çekerken, bu konuda geniş bir perspektifi ve avantajları söz konusu bir hassasiyetle gözden geçirmek gerekir. Oluklu Osman Kılıcı fiyatları ekonomik olmakla birlikte böylesine değerli bir parçaya sahip olduğunuz zaman, koleksiyon için veya hediyelik eşya tercih için önemli bir şans ayağınıza gelmiş olacaktır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp