Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Kurt Başlı Kılıç

Kurt Başlı Kılıç
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 1.749,00₺
  Vergiler Hariç: 1.749,00₺

  Mevcut Seçenekler:


Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaAhşap Üzeri Özel Sarım
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1210 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Kayı Sembolu, Göktürkçe Türk ve Göktürk Kurtbaşı bulunmaktadır.

  Kurtbaşlı Kılıç

  Pek çok farklı kılıç modeli içerisinden teknik özellikleri ön planda olan modellere bakmak ve bu modelleri değerlendirmek tercih için önemli olacaktır. Türk destanlarına baktığımız zaman özellikle kurt Türk toplumu için çok özel bir yere sahip olmuştur. Bu sebepten dolayı kurt figürü pek çok yerde kullanılmış ve Türk toplumu ile özdeş bir sonuç ortaya koymuştur. Estetik kılıç modellerinin kabza kısmında kullanılan kurtbaşı ise yıllardan beri insanları etkileyen bir figür olarak ortaya çıkmıştır. Burada görmüş olduğunuz Kurtbaşlı kılıç modeli estetik ve zarif yapısıyla dikkat çekmektedir. Kabza kısmında ahşap malzeme ve üzerine yapılan özel sarım çalışmaları, adeta bir bütünü tamamlamak durumundadır. Balçak kısmının pirinç malzemeden yapılması, elbette bu kılıcın bütünlüğü açısından büyük önem taşımaktadır.

  Kılıç gövdesi 4116 ve 4034 kalite paslanmaz çelik olarak ortaya çıkmıştır. Isıl işlem görmüş ve belli bir sertliğe ulaşmış olan karbon çelik sayesinde, orijinal ve dayanıklı bir kılıç modelinin ortaya çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hediye kutusu ve hediye sehpası ile birlikte bu kılıç modelinin iyi bir tercih olduğunu belirtmek gerekir. 1210 gram ağırlığa sahip olan ve 90 cm uzunluktaki kılıç modeli, estetik zarif ve ergonomik yapısıyla dikkat çekmektedir. Türk tarihinde bu tür kılıç modellerinin çok önemli bir yeri olduğunu belirtmek gerekir.

  Kurtbaşlı Kılıç Estetik Ve Kaliteli

  Kurtbaşlı kılıç estetik kaliteli ve güvenilir bir model olarak ortaya çıkmaktadır. Oldukça tehditkâr ve muhteşem bir görüntüye sahip olan kılıç modeli, sivri ucu ve keskin tarafı ile insanları gerçekten savaş meydanında avantajlı bir noktaya taşımıştır. Kılıç oldukça kaliteli olduğu gibi, sağlam ve nitelikli malzemenin bütünleşmesi sayesinde muharebe esnasında dayanıklı bir ürün örneği ortaya çıkmıştır. Özenle üretilmiş olan kılıç modelleri, kullanıcılarına savaş meydanında çok büyük avantajlar sağlanmıştır. Özellikle de Türk tarihine baktığımız zaman, destanlar kılıçlarla yazılmış ve kılıçlar savaşlarda en etkin silahlar arasında bulunmuştur.

  Kurtbaşlı Kılıç İyi Bir Hediyelik Tercih

  Günümüz standartlarında özellikle doğum günü ve diğer özel günlerde, hediye seçenekleri konusunda insanlar arayış içindedir. Orijinal, kaliteli ve sağlıklı bir kılıç modelinin insanları fazlasıyla mutlu edeceğini söylemek gerekir. Milletine ve milliyetine bağlı olan toplumlar arasında, özellikle geçmiş dönemin savaş sanatı ürünleri önemli bir hediyelik alternatif olmuştur. Burada görmüş olduğunuz Kurtbaşlı modeli ise kesinlikle bu konuda tavsiye edilen nitelikli bir örnek olarak karşımıza çıkmıştır.

  Zarif ışık ve etkileyici kılıç modelleri, özellikle bugün toplumumuzun değer verdiği bir ürün olarak ortaya çıkmaktadır. Estetik yapısı ve kalitesi gayet net bir çizgide ortaya çıkmış olan kılıç modeli, hediyelik tercihler içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. Ekonomik ve kaliteli ürünün tercih edilmesi sayesinde, tarihine daha bağlı bir toplumun amacına ulaşması söz konusu olacaktır. Estetik ve kullanışlı kılıç modelleri görüntü itibarıyla ve sağlıklı yapısı ile önemli bir tercih olduğunu göstermiştir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp