Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Türk Kılıcı

Türk Kılıcı
499,00₺
Vergiler Hariç: 499,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1127 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Kayı Göktürkçe Türk ve Göktürk Kurtbaşı bulunmaktadır.

  Türk Kılıcı

  Tarih boyunca sayısız kılıç modelleri, özellikle insanların kendi kültürüne ve coğrafi şartlarına göre değişim göstermiştir. Kuzey bölgelerinde daha çok dik ve uzun kılıçlar tercih edilirken, güneye doğru inildikçe kavisli kılıç modellerinin tercih edildiği görülmektedir. Pek çok farklı kılıcın kendine göre nitelik ve özellikleri vardır. Burada temel amaç savaş meydanında ergonomik kullanım ve dayanıklılıktır. Sağlam, dayanıklı ve kolay kullanılan kılıç modelleri ise özellikle savaşta kullanan askerlere çok büyük katkı sağlamaktadır. İnsanların hayatta kalması, mücadele etmesi ve daha çok savaşabilmesi için, özenle tasarlanmış kılıç modelleri içerisinde Türk kılıcı çok önemli bir yere sahip olmuştur. Şekil itibariyle oldukça muazzam bir görüntüye sahip olan bu kılıç modelinin, savaş meydanlarında insanlara sağlamış olduğu avantajlar dikkat çekmektedir.

  El koruyucu pirinç balçak ve ceviz kök malzemeden yapılmış sap kısmı ile birlikte, bu kılıç modellerinin gerçekten muazzam derecede avantajları söz konusu olmaktadır. Şekil itibariyle tehditkâr bir görüntü ortaya koyan kılıç modelinin, Türk ırkına yakışır bir seçenek olduğunu belirtmek gerekir. Yüzyıllar öncesinde Denizli Yatağan kasabasında üretimi devam eden kılıç modellerinin, bugün aynı anlayış ile üretimi devam etmektedir. Ortaya çıkan kaliteli sağlam kılıç modelleri, pek çok aşamadan geçmiş ve en son halini almıştır. Zarafet, kalite ve sanatsal tasarım, hatta sağlıklı üretim boyutu ile birlikte, burada eşsiz kılıç modellerini daha yakından görmek mümkün olmaktadır. Türk soyunun tarihini ve şanlı destanlarını destekleyen savaş ekipmanları için, tam da nitelikli bir örnek karşınıza çıkmak durumundadır.

  Türk Kılıcı Özellikleri

  90 cm boyunda 78 cm namlu boyundaki kılıç modelinin hafif bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 1 ila 1 buçuk kilogram aralık arasında değişen ağırlık, bu kılıcın daha rahat ve cazip bir şekilde kullanımına destek sağlamıştır. Özellikle de kurtbaş kurtbaş figürü ve Göktürk yazıları ile desteklenmiş olan kılıç modellerinin, Kayı Boyu işareti ile gerçekten Türk toplumuna özgü bir sonucunu görmek mümkün olmaktadır. Eşsiz ve muazzam tasarım aynı zamanda kabiliyetli üretim boyutları ile bu kılıç modellerinin çok estetik bir yapıya sahip olduğunu belirtmek gerekir.

  Son dönemde favori hediyelik tercihler içerisinde, özellikle bir yüzük bir kolye veya bir takı ve aksesuar gibi seçeneklerden çok daha ucuz bir alternatifi burada görmek mümkün. Tamamen bir tarihi yaşatan ve sanatsal özellikleri ortaya koyan Türk kılıcı, adına ve şanına yakışır nitelikte bir zarafeti temsil etmiştir. Estetik yapıya sahip ve kabiliyetli ürün modelleri, gerçekten görkemli ve gösterişli bir ürün bütünlüğünü ortaya koymuş durumdadır. Özellikle de muazzam duruşu ile birlikte eşsiz bir tasarımı buraları görmek söz konusu olmaktadır.

  Türk Kılıcı Fiyatları

  Piyasanın ekonomik koşulları ve mevcut ürünün kaliteli avantajları gerçekten günümüz piyasasında çok olumlu bir sonuç ortaya koyuyor. Çevrimiçi alışveriş fırsatlarının koşulsuz iade şartı ile birlikte, müşteri memnuniyeti birinci planda değerlendirilmiş durumdadır. Aynı zamanda ekonomik olarak gayet uygun koşullardaki Türk kılıcı fiyatları, bu muazzam ürünü değerlendirmek isteyen insanlar için tam da beklenen sonucu ortaya koymuştur.

  Her bir zarif tasarım adına yakışır bir görüntü bütünlüğü ile önemli ve avantajlı bir sonuç ortaya koymuştur. Yıllarca bu konuda sağlıklı ürünler ve kaliteli üretim anlayışı söz konusu olurken, insanların bu konudaki güvenilir tercihlerini kesinlikle değerlendirmesi gerekir. Hele ki çok ucuza bir hediyelik eşya seçeneği varken, Türk kılıcı fiyatları gayet ekonomik bir şekilde çevrimiçi alışveriş koşullarında ortaya çıkmaktadır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp