Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Osmanlı Kılıcı

Osmanlı Kılıcı
449,00₺
Vergiler Hariç: 449,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 60 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~666 gr
  Aksesuarlar

  ~Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.

  Osmanlı Kılıcı (60cm)

  Dünya tarihine dönüp bir baktığınız zaman çok büyük imparatorluklar yıllarca hüküm sürmüş ve önemli toprak sahip olmuştur. Türk kökenli imparatorluklar içerisinde ise Osmanlı İmparatorluğu’nun hem Ortadoğu’ya hem de Avrupa’ya hükmeden bir dönem yaşadığı bilinmektedir. 600 küsür yıl boyunca her yönden üstünlüğünü kabul ettirmiş olan Osmanlı imparatorluğu, gerçekten kullandığı teknik beceri ve aynı zamanda ortaya koyduğu cesaret ile neredeyse dünyaya hükmetmiş durumdadır. Günümüzde bunun örneklerini sembolik olarak ortaya koyan çalışmalar, Osmanlı kılıcı ile gerçekten estetik ve nitelikli bir sonuç yaratmıştır. Özellikle de tarihe mal olmuş kahramanların ve düzenli orduların savaş başarıları, dönemin kendine uygun savaş ekipmanları ile iyi bir çözüm üretmiştir.

  Son derece estetik yapıya sahip olan kullanışlı tehditkâr Osmanlı kılıcı, muazzam bir yapıya sahiptir. Bugün ise dekoratif seçenekler ile birlikte özellikle bu kültürü yaşatmak isteyen insanların iyi bir şans bulduğu görülmektedir. Kuruluşundan bitişine kadar Osmanlı imparatorluğu, pek çok savaşta Türk kültürünü dünyaya tanıtmış ve Türk cesaretini en iyi şekilde temsil etmiştir. Savaşlarda kullanılan Osmanlı Kılıcı (60cm) ise başta yeniçeri olmak üzere Türk ordularının gerçekten bu destansı kahramanlığa nasıl ulaştığını göstermiştir. Son derece özenle bugün aynı başarı ile üretilen kılıç modelleri, estetik bir güzelliğe ve zarif bir bütünlüğe sahiptir. Muhafaza etmiş olduğu değerleri bugün yine en iyi şartlarda yaşatan kılıç modelleri, destansı bir kahramanlık hikâyesini sembolize etmektedir.

  Osmanlı Kılıcı (60cm) Özellikleri

  Dekoratif 60 cm boyutundaki kılıç modellerinin estetik ve zarif bir görüntü bütünlüğü söz konusudur. Buradaki ürün yelpazesinin temelde ortak ham maddeden yapılmış olması bütün kılıç modelleri için, ekstra bir avantaj göstermektedir. 4034 kalite paslanmaz çelik bu konuda favori bir tercihtir. 60cm tam boy ve 47 cm namlu boyu ile karşımıza çıkan ürün seçeneği, 1000 ila 1500 gram arasında değişen bir ağırlığa sahiptir. Osmanlı Tuğrası, Besmele ve Fetih suresinin ilk ayeti, kılıç üzerine lazer kazıma metodu ile kalıcı olarak yazılmıştır. Aynı zamanda estetik görüntü bütünlüğü bakımından bu özellikler kılıca gerçekten çok ayrı bir değer katmak durumundadır.

  Osmanlı hükümdarları ve Osmanlı ordusunun savaş ekipmanları ile ne kadar ilgili olduğu bilinirken, burada karşımıza çıkmış olan olağanüstü ürün seçenekleri gerçekten estetik bir bütünlüğü ve muazzam kabiliyeti temsil etmiştir. Özelliklerini en iyi şekilde muhafaza eden kılıç modellerinin, Denizli Yatağan kültürü ile bugün çok estetik bir görüntüye sembolize ettiği bilinmektedir.

  Osmanlı Kılıcı (60cm) Fiyatları

  Modellerinin dekoratif alternatifleri, hediyelik kültürü için gerçekten bulunmaz bir fırsattır. Zarif, estetik ve muazzam yapı bütünlüğü ile karşımıza çıkmış olan kılıçlar, adına yakışır bir kahramanlık destanının kalemi gibidir. Özellikle de Osmanlı döneminin geniş kapsamlı bir zaman dilimini sembolize eden kılıç modeli, uygun fiyatlarla birlikte karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı kılıcı fiyatları ekonomik olarak çok cazip sonuçları göstermektedir. Kılıç koleksiyonu yapmak ve koleksiyonu daha geniş hale getirmek isteyen insanlar için, burada dikkat çekici çözümler söz konusu bir imkân yaratmaktadır.

  Gayet estetik bir biçimde buradaki ürün modellerini değerlendirmek istediğinizde, kesinlikle sanatsal özellikler karşınıza çıkacaktır. Osmanlı kılıcı fiyatları gayet ekonomik olmakla birlikte hediyelik kültüründe insanların alışveriş için tercih ettiği bu ürünler, daha mantıklı bir sonuç ortaya koymaktadır. Hem fiyat hem de kalite olarak iyi bir pozisyonda değerlendirme yaparken, kılıç koleksiyonunu desteklemek açısından buradaki ürün modellerini bir fırsat olarak görmek gerekir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp