Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Osmanlı Kılıcı

Osmanlı Kılıcı
549,00₺
Vergiler Hariç: 549,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaKök Ceviz
  BalçakMetal Malzeme
  Ağırlık~979 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.

  Osmanlı Kılıcı

  Tarih boyunca dünyaya hükmeden imparatorluklar içerisinde Osmanlı imparatorluğu hak ettiği övgüyü ve önemli yer almıştır. Bununla birlikte bu İmparatorluğu’nun varlığını sürdürmesi, düzenli ordular ve kahraman cengâverler ile mümkün olmuştur. Padişahlar yeri geldiği zaman bilge kişi, yeri geldiği zaman bir savaş kahramanı ve kumandanı olarak ön plana çıkmıştır. Düzenli ordu yeniçerinin yanı sıra, akıncılar ve savaşa katılan pek çok askerin, gerçekten bu destana büyük katkısı olmuştur.

  Savaş meydanlarında Türk askerini muzaffer eyleyen unsurların başında hiç kuşku yok ki Osmanlı kılıcı önemli bir yere sahiptir. Yapısı itibarıyla kolay ve kıvrak olan ergonomik ürün seçeneği, savaş meydanında askerlerin hızlı ve rahat hareket etmesine destek sağlamıştır. Buradaki nitelikli kılıç modellerinin gerçekten estetik bir yapısı söz konusu olmaktadır. Zarif bir tasarımla bugün Denizli Yatağan kılıç üretim kültürünü sembolize eden seçenekler hem malzeme bütünlüğü hem de ortaya koyduğu sonuçlarla birlikte önemli bir avantajı gözlerine getirmiştir.

  Osmanlı Kılıcı Özellikleri

  Özellikleri ve kalitesi ön plana çıkmış olan kılıç modellerinin estetik bir yapıya sahip olduğunu hemen görmek ve anlamak mümkün olmaktadır. Besmele ve fetih suresinin ilk ayeti ile birlikte Osmanlı tuğrası, lazer kazıma metodu ile kaliteli çelik üzerinde mükemmel bir görüntü bütünlüğü ortaya koymuştur. Paslanmaz kaliteli 4034 çelik ve özellikle 52 ila 58 arası Rockwell sertlik, özellikle kılıç üretim kültüründe önemli bir özelliği temsil etmektedir.

  Burada 90 cm standart boyu ve 78 cm namlu boyu ile ortalama bir ürün bütünlüğü karşımıza çıkmaktadır. Kıvrak yapısı ve estetik görüntüsü ile bu kılıç modelleri, özellikle askerlerin muzaffer olması ve savaştan galip ayrılması için iyi bir fırsat yaratmaktadır. Ergonomik ve rahat kullanım desteği ile buradaki kılıç modellerini gerçekten zarif bir bütünlükle değerlendirmek gerekmektedir. Osmanlı kılıcı özellikleri ve nitelikleri burada karşımıza çıkarken, bu kılıç modellerinin özellikle toplumumuz üzerindeki pozitif etkisini halen görmekteyiz.

  Osmanlı Kılıcı Fiyatları

  Kalite, avantajlar ve ekonomik fırsatlar konusunda özellikle güvenilir ürün yelpazesini en iyi çözümlerle gözden geçirmek gerekir. Standardını ve kabiliyetini en iyi şekilde oluşturmuş bir üreticinin yüzyıllar boyunca ortaya koyduğu sonuçlar takdire şayan bir görüntü ortaya koymaktadır. Denizli Yatağan kültürü ile üretilmiş kılıç modelleri, yüzyıllar boyunca bahsettiğimiz gibi önemli bir nitelik ortaya koymuş ve savaş meydanlarında askerlerin avantajlı olmasına destek sağlamıştır.

  Günümüzde ise daha çok bir koleksiyon parçası ve yine nitelikli bir hediyelik tercih olarak Osmanlı kılıcı gerçekten önemli bir yeri işaret etmiştir. Osmanlı kılıcı fiyatları ekonomik çözüm yaratırken pek çok kişinin bu fiyatları değerlendirmesi makul ve avantajlı bir çözüm ortaya koymuştur. Hem zarafet hem de estetik ve kalite bakımından orijinal değerlendirmeler ürün kalitesi ile birlikte insanlara çok önemli fırsatlar sağlamaktadır. Bu konuda yıllarca önemli emek vermiş olan üstatlar, yaptıkları çalışmalarla birlikte gerçekten sanatsal bir ürün ortaya çıkarmaya ve kaliteli bir çalışma icra etmeye devam etmektedir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp