Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

İşlemeli Kılıç Kını

İşlemeli Kılıç Kını
Malzeme
 • Ahşap Üzeri İmitasyon Deri ve Metal Kaplama
  Tam BoySepetinize eklediğiniz Her model Kılıca göre ayrı ayrı Elde o kılıca uyacak şekilde ve uzunlukta yapılır
  İşçilikEl İşçiliği
  Deri AltıAhşap Malzeme (Çam Ağacı, Ceviz Ağacı ve değişiklik göstermektedir)
  Deri ÜzeriBele bağlamak için halkalar bulunmaktadır.
  Deri RengiKahverengi
  Açıklama
  • Bu kın ZÜLFİKAR YATAĞAN OSMAN GAZİ 3. SELİM  - TÜRK PALASI  60 CM OSMANLI kılıcına yapılmamaktadır. Diğer Tüm modellere yapıyoruz.

  İşlemeli Kılıç Kını

  Kılıç üretimi konusunda Osmanlı dönemine ve Türk uygarlıklarına mutlaka yakından bakmak, en azından onları hak ettiği değeri vermek gerekir. Kılıç modellerinin zarafeti ve kalitesi öne çıkarken, işlemeli kılıç kını ile koruyucu bir tedbir almak söz konusu olmaktadır. Kılıcı muhafaza etme noktasında önemli bir ürün örneği karşınıza gelirken, bu ürünün son derece sanatsal bir şekilde üretildiğini görmek gerçekten çok daha kolay olacaktır. Ahşap üzerine imitasyon deri kullanılarak üretilmiş olan kılıf, aynı zamanda metal kaplama ile dayanıklı ve estetik bir görüntüye kavuşmak durumunda olmuştur. Hem sanatsal hem de estetik olarak görülmüş nitelikli ürün örnekleri, pek çok farklı kılıcın saklanmasında ve muhafaza edilmesinde önemli görevler üstlenmiştir.

  Denizli Yatağan kültüründe kılıç üretimini bir gelenek haline getiren Türk toplumu, el becerisi ve işçilik konusunda çalışmalarla kılıç kırık konusunda da önemli bir üretim boyutunu ön plana getirmiştir. Tercih edilecek kılıç modeline uygun olarak, özenle hazırlanan muazzam ürün örneği kılıcı tamamen kaplayıp onu ergonomi kullanım konusunda önemli avantajlar sağlamış durumdadır. Ahşap malzeme kullanılan ürünlerde, ceviz ağacı ve çam ağacı başta olmak üzere değişik ağaç modellerine yer verilmek durumundadır. Bele bağlamak için halkalar burada mevcut olduğu gibi, deri üzerindeki ürün örnekleri kullanım kolaylığı bakımından da iyi bir sonuç ortaya koymuştur.

  Tamamen el işçiliği ile üretilmiş olan muazzam ürün örneği, kahverengi rengi ile oldukça muazzam bir bütünlüğü ortaya koymuştur. Pek çok farklı kılıç modeli bu konudaki koruma ürünleri ile daha farklı bir sonuç ortaya koymuştur. Zülfikar Kılıcı, Yatağan Kılıcı, Osmangazi Kılıcı, Türk Palası, 3. Selim Kılıcı ve 60 cm Osmanlı Kılıcına bu modeller kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra diğer tüm modellerde bu kaplama akım yöntemini uygulamaya koymak söz konusu olmaktadır.

  İşlemeli Kılıç Kını Hediyelik Kılıçlar İçin Müthiş Bir Koruma Özelliği

  Hediyelik kılıç veya koleksiyon parçası kılıç modelleri konusunda koruma özelliği ön planda olan kılıçlını, iyi bir tercih olarak karşınıza gelmektedir. Kaliteli malzeme sağlıklı ürün örnekleri, kılıcın keskin yapısını koruyup onun muhafaza etme noktasında iyi bir çözüm ortaya koymaktadır. İşlemeli ve sanatsal yapısı ile dikkat çeken bu muazzam ürün örneği, hediyelik alternatifleri daha kaliteli ve gösterişli hale getirmektedir.

  Özellikle koleksiyon parçasını genişletmek ve bu konuda birbirine hediye alıp vermek isteyen insanlar için, estetik ve sanatsal kılıç günü modelleri işlemeli yapısıyla büyük bir fark yaratmıştır. Son derece sanatsal güzelliğe sahip olan bu modeller, günümüz standartlarında tavsiye edilen kaliteli ürün örnekleri arasında bulunmaktadır.

  İşlemeli Kılıç Kını Fiyatları

  İşlemeli kılıç kını fiyatları bu piyasanın ekonomik koşullarına göre tam da aranılan fırsat ve avantajlarla kendini göstermektedir. Kalite ve zarafet temel beklenti olmakla birlikte, bu beklentileri karşılama konusunda usta üreticilere ve onların yapmış olduğu çalışmalara saygı duymak gerekir.

  Sanatsal özelliği ön planda olan kılıç modeli, aynı zamanda estetik güzelliği ön planda olan sonuçlarla birlikte iyi bir çözüm ve bütünlük ortaya koymaktadır. Yıllar boyunca bu konuda sanatsal ve bilinçli çalışmalar sonucunda, kılıç ile birebir uyumlu korumalı modeller kendini göstermiştir. Uygun fiyatlar ve kolay alışveriş avantajlarını düşündüğünüzde, hediye ve koleksiyon açısından buradaki ürün örneklerini en iyi fırsatlarla gözden geçirmek gerekir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp