Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Yüzüklerin Efendisi Aragorn Kılıcı

Yüzüklerin Efendisi Aragorn Kılıcı


 
Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 119 cm
  KabzaMetal
  BalçakMetal
  Ağırlık~1000-1500 gr
  Aksesuarlar

  ~Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  Açıklama

  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde herhangi bir yazı bulunmamaktadır. Dilediğiniz durumda kredi kartıyla satın alarak yazdırabilirsiniz.

  İsildur Nardil Anduril

  İsildur Nardil Anduril çok büyük bir efsanenin inanılmaz kılıç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle günümüzde fantastik film dediğimiz zaman aklımıza gelen yazarların başında, J.R.R. Tolkien çok önemli bir yere sahip olmuştur. Ünlü yazarın yazmış kitaplar içerisinde bulunan Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Yüzük Kardeşliği gibi kitaplar, çok fazla okunmuş bu kitaplardaki karakterler ve kahramanlar tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Özellikle de orta dünyanın kralı olarak bilmiş olduğumuz İsildur o dönemde taşımış olduğu muhteşem kılıç ile büyük kahramanlıklara imza atmıştır.

  Zamanla birlikte onun varisi olan Aragorn, aynı kılıcı kullanarak büyük bir ordu toplayıp orta dünyada insanların ve Elflerin zaferini temin etmiştir. Çok sıra dışı ve uzun yapıya sahip olan kılıç modeli kullanıcısına çok büyük avantajlar sağlamaktadır. 119 cm gibi bir uzunluğa sahip olan kılıç 1 ila 1,5 kilogram arasında değişmektedir. Balçak ve kabza kısmı sağlam metalden yapılmış olan kılıç modeli, insanları bir arada toplayan isteklendirme sağlamıştır. Büyük bir savaşa ordu toplama konusunda İsildur Nardil Anduril öne çıkmış ve yazmış olduğu destanlarla birlikte büyük bir savaşın kazanılmasına yardımcı olmuştur. Özellikle televizyonda insanların yakından takip ettiği Yüzüklerin Efendisi, Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü gibi üçlemenin en önemli argümanlarından biri de bu kaliteli kılıç modeli olmuştur. Büyük savaş sırasında kılıç parçalanmış daha sonrasında tekrardan insanların ve Elflerin toparlanma döneminde kılıç tekrardan dövülüp tamir edilmiştir. Bu kılıç sayesinde ölüleri dahi ordusuna katmayı başaran Aragorn, büyük bir savaşın mimarı ve kahramanı olmuştur.

  İsildur Nardil Anduril’in Savaşa Katkısı Neydi?

  Öncelikli olarak savaş çok büyük olduğu için, ordunun yeterli sayıda olması gerekiyordu. Ne yazık ki insanlar ve elifler tarafından bu konuda hazırlıklı olan ordunun yeterli sayıda olmadığı biliniyordu. Aragorn ve arkadaşları alternatif bir güzergâhı tercih ederek lanetli dağ geçidinde büyük bir orduyu kendi bünyesine katmak istedi. Elbette bunun için önemli bir kanıt ve kanıt gerekiyordu. İsildur Nardil Anduril ise bu konuda önemli bir görev üstlenmiştir. Ölülerin büyük ordusu lanetten kurtulmak için insanların ordusuna katılırken, böylelikle kralın dönüşü ile başlayan savaşın başarıyla sonuçlanması söz konusu olmuştur.

  Yüzüklerin Efendisi Herkesin İlgisini Çekmiştir

  Gerek Yüzüklerin Efendisi gerekse de kral Aragorn’un kılıcı olan İsildur Nardil Anduril herkesin ilgisini çekmiştir. Aslında günümüzde güç yüzüğü adlı dizide, İsildur’u tanımak da insanlar için söz konusu olmuştur. Henüz gençlik yıllarında Elendil’in oğlu olarak karşımıza çıkan isildur. Çok büyük destanların başkahramanı olarak dikkat çekmektedir.

  Yüzüklerin efendisi filminde ise Aragorn bu mirasın sahibi ve bu soyun ayakta kalan bireyi olarak kral olma hakkını kazanmıştır. 20 yılı aşkın süredir vizyona girmiş olan bu mükemmel filmler, halen fantastik film branşında tartışmasız en ileri seviyede filmler olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem filmdeki karakterler hem de karakterlerin kullanmış olduğu savaş malzemeleri, gerçekten çok özel olarak kabul edilmektedir. İsildur Nardil Anduril bu saydığımız örneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adeta bir destanın yazılmasında etkili olan kılıç modeli, bir savaşın kaderini değiştirmiş ve insanları bu konuda ikna etme başarısı göstermiştir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp