16. yüzyılda yaygınlaşan bir Türk Kılıcı olan Yatağan Kılıcı üretim yerimiz Denizli'nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan kasabasında yapıldığı için bu ismi almıştır.
Bilinen ilk yatağanlardan biri Kanuni Sultan Süleyman için yapılmış işlemeli yatağan olup, kılıcın en önemli özelliği sadece tek tarafının keskin olması ve aman diyen, teslim olan düşmana yaşama şansı vermesidir.
16. yüzyıldan itibaren atalarımızdan bize kalan bu mesleği Yatağan kasabamızda daimi icra ettirme gayretindeyiz. KılıçEvi markasıyla 4. yılımıza girdiğimiz şu günlerde Türkiye'de kılıç denildiğinde akla gelen ilk marka olmanın memnuniyetini yaşıyoruz.    
Kalite prensibiyle yüksek mukavemet değerine sahip çelikleri tarihi usullere uygun şekilde üreterek kullanıcılarına sunuyoruz. Geçmişten beri süre gelen bu zanaatı yaşatırken bize destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

Ürünlerimizin tamamı özel kutularında gönderilmektedir. Tüm ürünlerimizde kargo ücreti tarafımızdan karşılandığı gibi koşulsuz şartsız 14 günde İADE hakkı mevcuttur. Biz bu işi yaptığımız süre içerisinde de ÖMÜR BOYU garanti güvencesi vermekteyiz. Referanslar bölümümüze gitmek için tıklayın.  Çelik Test Videolarını izlemek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.