Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Oluklu Diriliş Ertuğrul Gazi Kılıcı

Oluklu Diriliş Ertuğrul Gazi Kılıcı
 • En geç 09/02/2023 Perşembe günü kargoya verilir.
 • 1.999,00₺
  Vergiler Hariç: 1.999,00₺

  Mevcut Seçenekler:


 
Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaAhşap Üzeri Özel Sarım 
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~998 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama

  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde herhangi bir yazı bulunmamaktadır. Dilediğiniz durumda kredi kartıyla satın alarak yazdırabilirsiniz.

  Oluklu Diriliş Ertuğrul Kılıcı

  Oluklu diriliş Ertuğrul kılıcı gerçekten son dönemler içerisinde Türk destanlarında önemli bir yere sahip olmuştur. Kahramanlık destanı olarak bildiğimiz diriliş süreci, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine ait önemli fikirler vermektedir. Osman Gazi'nin Babası Olan Ertuğrul Gazi, elbette ki bu süreçte çok aktif görevler üstlenmiş ve önemli kahramanlıklar ortaya koymuştur. Sadece Ertuğrul gazi değil aynı zamanda onun savaş arkadaşlarının vermiş olduğu mücadele, filmlere konu olmuş ve tüm dünyanın taktiğini kazanmıştır. Bu gibi süreçlerde elbette kullanılan silah ekipmanları, insanların ilgisini fazlasıyla çekmiştir.

  Oluklu kılıç modeli sayesinde hem hafif hem de sağlam bir model inşa etmek söz konusu olmuştur. Sert, sağlam karbon çelik kullanımı ve bunun yanı sıra kaliteli malzeme bütünlüğü sayesinde, oluklu diriliş Ertuğrul kılıcı tam manasıyla güzel bir görüntüyü ortaya koymuştur. Kılıç modeli 998 gram ağırlığında ve 90 cm uzunluğunda bir model olarak karşımıza çıkmıştır. Ahşap üzeri özel sarım kabza kısmına ilave olarak, balçak kısmı pirinç malzemeden yapılmış ve dayanıklı bir görüntü ortaya koymuştur. Gerek estetik olsun gerekse de kolay avantajlı kullanım fırsatı olsun, bu kılıç modelinin önemli ürün örnekleri içerisinde bulunduğunu söylemek gerekir.

  Oluklu Diriliş Ertuğrul Kılıcı Pek Çok Destanda Kahramanlık Örneği Olmuştur

  Anadolu topraklarında yoğun bir savaş ikliminin olduğu dönemlerde, Ertuğrul gazi ve arkadaşları çok büyük mücadeleler vermişlerdir. Bu verilen mücadeleler zamanla Osmanlı İmparatorluğu’nun zeminini hazırlamıştır. Özellikle kıvrak, kullanışlı ve öldürücü özelliğe sahip olan kılıç modelleri, o dönemin kahramanlarına savaş meydanlarında çok büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamıştır. At üstünde savaşma ve ok atma becerisi ön planda olan Türk milleti, aynı zamanda kılıç kullanımı konusunda da oldukça yetişmiş bir kabiliyete sahip durumdadır.

  Bu gibi süreçlerde kullanılan kılıç modelleri, kalite ve estetik olarak çok sağlıklı sonuçlar ortaya koymaktadır. Kılıç modeli tasarlanırken baştan sona iki kenarda oluk hazırlanmak durumundadır. Bu hazırlanan oluklar fazla metallerin atılmasına bununla birlikte dayanıklı bir yapının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Hafif olduğu kadar kullanışlı ve mukavemeti yüksek olan Oluklu Diriliş Ertuğrul Kılıcı, bu bağlamda kesinlikle kalite bakımından ön plana çıkan kılıç modeli olarak dikkat çekmektedir.

  Oluklu Diriliş Ertuğrul Kılıcı Herkes İçin Mükemmel Bir Hediye

  Diriliş Ertuğrul dizisi sadece ülkemizde değil tüm dünyada çok yoğun ilgi çekmiştir. Kostümler, senaryolar, oyunculuk becerileri ve muhteşem görüntü ile bu dizi baştan sona insanların takdir ettiği önemli bir film olarak karşımıza çıkmıştır. Bu film vesilesi ile Türk tarihini insanların daha yakından tanıma şansı bulduğu bilinmektedir. Filmin simgelerinden biri olarak karşımıza çıkan Oluklu Diriliş Ertuğrul Kılıcı, hem yapısı hem de kullanıma uygun özellikleri ile insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Bireysel kullanımlarda önemli avantaj sağlayan kılıç modeli, özellikle at üstünde muharebede çok faydalı bir tasarım ve model olarak kendini göstermiştir. Türk tarihinde pek çok kahramanlık destanı varken, bu destanı yazan kalemlerden biri de oluklu diriliş Ertuğrul kılıcıdır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp