Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Osmanlı Kılıcı

Osmanlı Kılıcı
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 990,00₺
  Vergiler Hariç: 990,00₺

  Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 60 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~666 gr
  Aksesuarlar

  ~Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.

  Hediyelik Osmanlı Kılıcı

  Kılıç üretimi konusunda son yıllar içerisinde önemli çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çok önemli sanatsal eserler çıkmıştır. Standart orijinal kılıç modellerine ilave olarak, 60 cm minyatür kılıç modellerinin, sergileme ve gösteriş bakımından ideal bir seçenek olduğunu görmek söz konusu olmuştur. Hafif kavisli ve yalmanlı yapısıyla dikkat çeken pek çok kılıç modeli, Türk ve Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olmuştur. Standart bir model olmakla birlikte, 60 cm boyutundaki Osmanlı kılıcı günümüz standartlarında çok ideal ve kaliteli bir ürün modeli olarak ortaya çıkmıştır.

  Geçmiş dönemlerde Osmanlı İmparatorluğu’nun başarıları bu tür kılıçlarla yazılmıştır. Savaş meydanlarında cengâverlere önemli avantaj sağlamış olan kılıç modelleri, muazzam bir tasarım ve fiziksel özellikleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle çelik işleme konusunda Denizli Yatağan kültürünün yüzyıllara meydan okuyan sonuçlarını yakından görmek iyi bir fikir ortaya koyacaktır. Kılıç modelleri estetik olduğu gibi, bu modelleri ortaya çıkaran ustalar çelik malzemeyi çok verimli kullanıp sanatsal sonuçlar ortaya koymaktadırlar.

  Hediyelik Osmanlı Kılıç Neden İyi Bir Tercih?

  Günümüz standartlarında kılıç modelleri ile kendinize bir köşe oluşturabilir, isterseniz muazzam bir koleksiyon için adım atabilirsiniz. Tarihinde kahramanı oldukça fazla olan Türk toplumunun, pek çok farklı kılıç modeli ile birlikte geçmişini bugüne taşıdığı görülmektedir. Osmanlı kılıcı genelleme olarak karşımıza çıkmış bir model şeklinde kendini göstermektedir. 60 cm boyutundaki Osmanlı kılıcı ise minyatür örnek ve estetik bir tercih olarak kendini göstermektedir.

  Balçak kısmı pirinç veya sapı kök ceviz olan pek çok kılıç modeli, çelik kalitesi yüksek şekilde ortaya çıkmaktadır. Özellikle de sergileme amaçlı olan minyatür kılıç modellerinin ağzının çok keskin olmaması, ancak gerek duyulduğunda ağzının açılması, bir alışkanlık haline gelmiştir. Sergileme sehpası veya duvarda hiçbir tehdit oluşturmayan kılıç modellerinin, estetik bir koleksiyon parçası olarak insanları pozitif etkilediğini görmek mümkün olmaktadır. Günümüz dünyasında kılıçlar hak ettiği değeri daha iyi şekilde almaktadır. Özellikle de söz konusu olan tarihimizi yaşatan kılıç modelleri olduğunda, şekil olarak ve kaliteli malzeme bakımından bu kılıçlar çok anlamlı ve özel bir yere sahip olmuştur.

  60 Cm Osmanlında Kılıç Mükemmel Bir Hediyelik Seçenek

  Hediye alıp verme kültürümüz oldukça gelişiyor ve insanlar bu konuda birbirlerini memnun etmeye devam ediyor. Doğum günü, kutlamalar ve anlamlı günlerde artık insanların birbirine kılıç hediye etmesi bir gelenek haline gelmiştir. Basit bir hediye paketinin maliyeti düşünüldüğü zaman, yıllarca insanları mutlu edecek iyi bir kılıç modeli kesinlikle bu konuda hediye olarak daha iyi bir tercihtir. Makul fiyatlarla ve yüksek kaliteli ürün avantajları ile ortaya çıkmış olan 60 cm Osmanlı kılıç, günümüzde insanların birbirine verdiği hediyeler arasında önemli bir yere sahiptir.

  Türk kültürü ve geçmişiyle övünen tüm ülke vatandaşları, bu tarihe ortaktır. Bu tarihe ortaklığını kaliteli kılıç modelleri ile göstermek isteyen pek çok kişi vardır. Ayırmış olduğu bir duvar veya sehpalar üzerindeki alternatiflerle birlikte, müthiş bir koleksiyona sahip olmak isteyenler bu kılıç modelini mutlaka değerlendirmelidir. Estetik olarak çok güzel kılıç modelleri kendini göstermektedir. 60 cm boyutundaki Osmanlı kılıcı ise insanların birbirine hediye olarak verebileceği olağanüstü bir tercihi göstermektedir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp