Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Osmanlı Elif Kılıç

Osmanlı Elif Kılıç
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 1.499,00₺
  Vergiler Hariç: 1.499,00₺

  Mevcut Seçenekler:


Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaKök Ceviz
  BalçakMetal Malzeme
  Ağırlık~979 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.

  Osmanlı Elif Kılıcı

  Osmanlı Elif Kılıcı adının da üzerinde olduğu gibi elif harfi gibi dimdik bir yapıya sahiptir. Uç kısmında hafif bir yalman bölümü bulunmakla birlikte, bu bölüm kılıca mukavemet kazandırmak durumundadır. Yaratıcı bir çalışmanın karşılığı olarak karşınıza gelmiş olan muazzam ürün seçeneğinin kabza kısmında önemli çalışmalar yapılmıştır. Kök ceviz malzemenin yanı sıra sarı pirinçten Türk bayraklı bir dip kısım, kılıca çok net bir güzellik kazandırmıştır. Metal olarak tasarlanmış ve üretilmiş balçak kısmına ilave olarak, 90 cm uzunluğunda ve 979 gram ağırlığında mükemmel bir kılıç modeli burada karşınıza çıkmıştır. Osmanlı dönemine ait olan kılıçların çok zarif kullanışlı ve kaliteli olduğu açıktır. Uzman eller tarafından şekillendirilen karbon çelik kalitesi yüksek olan kılıç modelleri, orijinal yapısı ile birlikte günümüzde halen dip diri bir duruş sergilemek durumundadır.

  Böylesine özel kılıç modellerinin hediyelik kategoriler içerisinde çok özel bir yere sahip olduğundan bahsetmek gerekir. Çok önemli bir ürün modelinin fiyat olarak da gayet uygun koşullarda kendini gösterdiğini söylemek gerekir. Birebir muharebelerde koruyucu özelliği ön planda olan ürünün dikey kullanım avantajları dikkat çekmektedir. Elif harfinin tüm özelliklerini taşıyan bu kaliteli kılıç modeli, dik duruşu ve asil görünüşü ile gerçekten tarihimizin önemli unsurlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Osmanlı Elif Kılıcının Avantajları

  Osmanlı elif kılıcı diğer kılıçlara nazaran birebir savaşlarda etkili bir model olarak ortaya çıkmaktadır. Gerek savurma gerekse de saplama konusunda önemli avantaj sağlayan kılıç modelinin, kullanan kişiyi koruyucu avantajları da dikkat çekmektedir. Hafif oluşu, pratik oluşu, kılıç kullanan için önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bununla beraber estetik görüntü bakımından ortaya çıkan sonuçlar, bugünkü kılıç ihtiyaçlarına en iyi cevabı verecek durumda kendini göstermiştir.

  Olabildiğince zarif ve estetik şekilde tasarlanmış olan kılıç modelleri, günümüz standartlarında mükemmel bir alternatif olmaya devam etmektedir. Denizli Yatağan kültürü ile usta çırak ilişkisi yüzyıllar boyunca devam etmiş ve bu ilişkiler sayesinde günümüzdeki estetik ve kaliteli kılıç modelleri ortaya çıkmıştır. Gayet zarif ve avantajlı bir şekilde görmüş olduğunuz kılıç modelleri, yüksek kalite standartları ile iyi bir ürün çözümünü gözler önüne getirmiştir.

  Osmanlı Elif Kılıcı Mükemmel Hediye Seçeneği

  Osmanlı elif kılıcı son dönemin önemli öznelerinden biri haline gelmiştir. Söz konusu hediye olduğu zaman, pek çok kişi için bu kılıç modellerinin Osmanlı dönemine ait olması ayrı bir özelliği göstermektedir. Tarihine ve kültürüne önem veren insanlar, hediyelik seçenekler konusunda daha mantıklı çözümlere yanaşmak durumundadır. Ürün fiyatına ve kalitesine baktığınız zaman, gerçekten herkesin bu ürünleri rahatlıkla alıp sipariş verebileceği görülmektedir.

  Fiyat ve kalite dengesi gayet uygun olan kılıç modelleri, aynı zamanda kullanım bakımından insanlara çok büyük destek sağlamıştır. Böylesine özel bir üretim anlayışı ile karşınıza çıkmış olan kılıç modelleri, kullanılan 1. sınıf malzeme ve ustaların becerisi ile birlikte ortaya çok uygun sonuçlar koymuştur. Birebir mücadelelerde insanların hayatta kalmasına destek veren kılıç modelleri, günümüzdeki özellikleri ile birlikte müthiş bir hediyelik seçenek olma özelliğine sahip olmuştur.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp