Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Zülfikar Kılıcı

Zülfikar Kılıcı
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 3.499,00₺
  Vergiler Hariç: 3.499,00₺

  Mevcut Seçenekler:Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..AĞZI AÇIKTIR
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaFarklı Ahşaplar ve Metal ve  Malzeme Kullanılmıştır.
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1000-1500 gr
  Aksesuarlar

   Özel Ahşap Kutu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  Açıklama
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Aliden Güçlü Yiğit Zülfikardan Keskin Kılıç Yoktur, anlamına gelen arapça La Feta İlla Ali, La Seyfe İlla Zülfikar yazmaktadır.

  Zülfikar Kılıcı

  Zülfikar Kılıç’ın hikâyesini dinlediğinizde gerçekten duygulanmamak mümkün değil. Özellikle İslamiyet’in yayılışında önemli görevler üstlenmiş olan Hazreti Ali, tüm Müslümanlar için çok büyük bir değerdir. Kahramanlığı ve cengâver yapısı ile ön plana çıkan bu kişilik, kullandığı savaş silahı ile gerçekten tarihe geçmiştir. Zülfikar kılıcın muhteşem yapısı her zaman dosta güven düşmana korku vermiştir. İki ucu ve iki çatal görüntüsü ortaya çıkarken, bir ucu adaleti diğer ucu ilmi temsil eden bir sonuç ortaya çıkmıştır. Oldukça güvenilir ve kaliteli görüntü veren kılıç modeli, özellikle savaş meydanlarında Hz Ali için ekstra bir avantajın kaynağı olmuştur.

  Kılıç kullanma becerisi üst düzeyde olan kahraman, gerçekten maddi manevi değeri yüksek olan bu kılıç modeli ile adeta tarihe not düşmüştür. Kılıç modeli üretimi noktasında eskitme ürünlerin orijinal bir görüntüsü söz konusu olmaktadır. Çok yoğun emeklerle yapılmış olan bu kılıç modelleri, üzerindeki lazer kazıma metodu ile yazılarla dikkat çekmektedir. Yapı itibariyle oldukça estetik ve kullanışlı olan kılıç modeli, eşi benzeri az bulunur bir özelliğe sahip durumdadır.

  Eskitme Zülfikar Kılıç Özellikleri

  Eskitme Zülfikar kılıç özelliklerine baktığınız zaman, bu özelliklerin oldukça uygun ve makul standartlı olduğunu hemen görmeniz söz konusu olacaktır. Kılıç boyutları gayet normal standartlarla karşımıza çıkarken, yapımında kullanılan 4116 ve 4034 kalite paslanmaz çelik buradaki yüksek kalitenin avantajlı sonuçlarını göstermektedir. Kabza dâhil baştan sona boy 90 cm olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağırlık ise 1000 ila 1.500 gram arasında değişkenlik göstermektedir.

  Pirinç malzemeden yapılmış balçak kısmına ilave olarak, kabza kısmında pek çok farklı malzemenin kullanıldığından bahsetmek gerekir. Farklı ahşap modelleri farklı metaller ve çok çeşitli malzemenin bir araya gelmesi ile süslü kullanışlı ve nitelikli bir kabza kısmının ortaya çıktığından bahsetmek gerekir. Estetik olarak son derece güzel bir görüntüye sahip olan bu kılıç modeli, çok büyük emekler verilerek üretilmiştir. En özel ve anlamlı tercihler konusunda kılıç modelleri içerisinde, eskitme Zülfikar apayrı bir yere sahip olmuştur.

  Eskitmez Hz Alin'nin Kılıcı Zülfikar Mükemmel Ve Tartışmasız Bir Hediye

  İnsanların birbirine verdiği değeri göstermesi için özel günler vardır. Bu özel günlerde hatırlanmak gerçekten herkes için büyük bir değerdir. Özellikle kılıç koleksiyonu yapmak isteyen insanlar için bu süreçte hediye tercihinin çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Estetik ve avantajlı bir şekilde karşınıza çıkmış olan eskitme Zülfikar kılıcı, adına yakışır görüntüsü ve muhteşem yapısı ile dikkat çekmektedir.

  Kılıç koleksiyonu yapmak isteyenler için eşsiz bir parçadan söz ettiğimizi burada dile getirebiliriz. Hediye alıp vermekten hoşlanan insanlar ise değer verdikleri insana bu parça ile müthiş bir moral isteklendirme katkısı sağlayabilir. Gayet zarif kullanışlı ve avantajlı kılıç modeli, estetik yapısı ile birlikte her zaman insanların ilgisini çeken bir ürün kategorisi içerisinde bulunmuştur. Kılıç üretimi konusunda Denizli Yatağan bölgesinin yüzyıllardan beri önemli bir mirası bulunmaktadır. Ustadan çırağa aktarılan bu miras sayesinde, gayet kaliteli kılıç modelleri ortaya çıkmaktadır. Üreticilerin becerisi ve ortaya çıkan kaliteli ürün seçenekleri, sayesinde son derece avantajlı ve estetik modellerden söz etmek söz konusu olmaktadır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp