Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Zülfikar Kılıcı

Zülfikar Kılıcı
1.999,00₺
Vergiler Hariç: 1.999,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaFarklı Ahşaplar ve Metal Malzeme Kullanılmıştır.
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1000-1500 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Aliden Güçlü Yiğit Zülfikardan Keskin Kılıç Yoktur, anlamına gelen arapça La Feta İlla Ali, La Seyfe İlla Zülfikar yazmaktadır.

  Eskitme Zülfikar

  Zülfikar kılıcının tarihçesi çok önemli bir geçmişe sahiptir ve bu geçmiş Türk İslam sentezi için önemli bir niteliği temsil etmektedir. Hz Ali'nin kaliteli bir kılıç kullandığı ve bu kılıçla birlikte kahramanlık destanı yazdığı herkes tarafından biliniyor. Günümüzde ise bu konuda farklı üretim ve farklı tasarım şekilleri ortaya çıkmıştır. Her biri estetik kaliteyi gösteren nitelikli kılıç modelleri; zarif, şık ve estetik tasarımları hayatımıza kazandırmış durumdadır. Son derece kaliteli çelik malzeme ve kaliteli bütünlük de birlikte ortaya çıkmış olan kılıç modellerinin özellikle eskitmeli seçenekleri, adeta yaşayan bir tarihi günümüze kadar getirmiştir. Bu konuda Hz Ali hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir. Hz Ali ile birlikte Zülfikar kılıcını özelliklerini yine pek çok kişinin yakından bildiğini görüyoruz, biliyoruz. İlmi, adaleti temsil eden iki ucu ile birlikte aynı zamanda kahramanlık ve cengâverlik Destanı’nın yazıldığı bir kalemi sembolize eden Zülfikar, Türk toplumu ve İslam toplumu için çok önemli bir değer olmak durumundadır.

  Hz Ali'nin ihtişamlı kılıcı ve göz kamaştırıcı görüntüsü gerçekten İslam toplumuna gurur kaynağı olmuştur. Hiçbir savaşta geri adım atmamış, hatta savaş öncesi çarpışmalarda Hz Ali hep bir adım önde olmuştur. Vermiş olduğu mücadele ve destansı kahramanlıkla birlikte Zülfikar kılıcının bu konudaki katkısını da unutmamak gerekir. Eskitme Zülfikar kılıcı, günümüzdeki en sanatsal çalışmalardan biridir. Hem gövdesi hem bütünü hem de estetik görüntüsü ile birlikte bu kılıç modeli adeta bir tarihi eser kıvamında karşımıza çıkmaktadır. Muazzam bir tarihi yaşattığı gibi adeta insanlar için bu tarihi canlı tutan kahraman Hz Ali, günümüze kadar insanlar için oluşturduğu armağanı bize ulaştırmıştır. Zülfikar kılıcının pek çok farklı şekilde tasarımı üretimi söz konusu olduğu gibi dekoratif seçenekler, ağzı açık orijinal alternatifler, gerçekten göze hitap eden bir sonucu ortaya koymaktadır.

  Eskitme Zülfikar Kılıç Özellikleri

  Son derece cazip avantajlı ve kaliteli tercihlerin burada değerlendirilmesi çok önemlidir. Kılıç hakkındaki detaylı bilgilerle birlikte kılıcın özellikle görüntü bakımından ortaya koyduğu sonuçları en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Ortalama bir ağırlığa ve ortalama bir uzunluğa sahip olan kılıç modelinin, gerçek ile birebir aynı görüntüsü ilk olarak insanların karşısına çıkmaktadır.

  Lazer kazıma metodu ile ayetler ve özlü sözler kılıçlar üzerine yazılırken, böylelikle bu ürünlerin kişisel ve kaliteli bir eşya haline geldiğini de görmek mümkün olmaktadır. Sağlam malzeme ve sağlam bütünlükle birlikte hem çelik hem de sarı pirinç malzemenin kalitesi kılıç modellerinin estetik bütünlüğüne çok büyük katkı yapmıştır. Kullanım konusunda avantaj sağlayan bu sağlıklı malzemelerin, estetik bütünlüğe ve özellikle de savaş maharetine çok büyük katkıları söz konusu olmuştur.

  Eskitme Zülfikar Kılıcı Fiyatları

  Kılıç almak için pek çok farklı sebebiniz olabilir. Özellikle de üst düzeyi ve yüksek seviyeli kalite avantajları burada ön plana geldiği gibi, birbirinden şık kılıç modellerinin değişik amaçlar da insanlara katkısı kendini göstermektedir. Öncelikli olarak bulunduğunuz köşeyi süslemek ve desteklemek için kaliteli bir kılıç ve ahşap sandık bütünlüğü gerçekten estetik bir zarafet yaratmaktadır. Özellikle ve kılıç kablosuz seçenekleri ile bu ürünleri artık duvarlarda sergilemek söz konusu olmaktadır. Önemli yatırımlar ve doğru alışverişler ile birlikte estetik bir koleksiyonu canlı tutmak söz konusu olmaktadır.

  Zarafeti, kaliteyi ve avantajları temsil eden kılıç modellerinin, gerçekten estetik ve zarif bir bütünlük bakımından doğru bir avantajı gözler önüne getirdiği görülmektedir. Temsili olarak orijinal yapıya hitap eden kaliteli kılıç modelleri, oldukça gösterişli ve alternatif bir fırsat yaratmaktadır. Son derece özellikli ve dünya standartlarına uygun ürün bütünlüğü ile birlikte burada göze hitap eden seçenekleri daha yakın bir çerçeveden gözden geçirmek mümkün olmaktadır. Eskitme Zülfikar kılıcı, ekonomik fiyatları ve muazzam koleksiyon parçası görünümü ile insanlara çok büyük destek sağlamaktadır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp