Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Damascus zülfikar

Damascus zülfikar
 • En geç 01/01/1970 Perşembe günü kargoya verilir.
 • 0,00₺
  Vergiler Hariç: 0,00₺
  • Stok: Stoklar tükendi
  • Marka: KılıçEvi
  • Ürün Kodu: KEDAMZULFIKAR

  Mevcut Seçenekler:

Damascus Zülfikar kılıcı

Zülfikar sözlükte sahip anlamındaki ‘’zü’’ ile ‘’omurga’’ ve ‘’boğum’’ manasına gelen fekar kelimelerinden oluşan zülfekar Hz. Ali’nin Ortası yivli ve iki tarafı keskin kılıcının adıdır. Hz. Ali’nin kılıcı Merzûk es-Sakīl isimli bir usta tarafından yapıldığı rivayet edilmektedir. Zülfikar dünyada en çok talep gören kılıçlar arasında yer alıyor genellikle paslanmaz çelikten yapılsa da özel isteklere göre farklı çelik ve malzemelerden de yapılıyor bunlardan bazıları karbon çelik, paslanmaz çelik, takım çelikleri ve şam çeliği ve bir diğer ismi damascus olarak bilinen türler ile sınıflandırılıyor. Damascus şam çeliği 130-140 kat dövülerek 1095 karbon çeliğinden özel işçilik ve büyük bir emek ile yapılıyor. Damascus Zülfikar kılıcı ise Şuana kadar sadece firmamız tarafından üretilerek Dünyada ilk ve tek Şam çeliği Zülfikar kılıcı olarak satışa sunulmaktadır.

Hz. Ali Kılıcı

Hz. Ali Kılıcı toplumda alevilerin en çok değer verdiği kılıçlar arasında yer almaktadır. Alevi terimi Hz. Ali soyundan gelenler manasında kullanılmaktadır. Dünyada şekli gösterildiği zaman bilinen tek kılıç Hz. Ali ye ait olan Zülfikar kılıcıdır. Çatal şeklinde olan zülfikar bir ucu ilmi diğer ucu ise adaleti temsil etmektedir. Dünya üzerinde en güzel en farklı özel kılıç zülfikardır. Zülfikar’a dair kabul edilmiş farklı rivayetler vardır bunlardan 1 tanesi Cebrail tarafından Hz. Ali’ye verildiğidir cennette asılı duran Zülfikar Hz. Ali’ye verilmek üzere dünyaya indirilmiştir ve o gece Hz. peygamber Ali’yi eve davet ederek kınıyla birlikte Hz. Ali’ye verip bu kılıcın Allahtan kendisine bir hediye olarak gönderildiğini müjdelemiştir. Zülfikar kılıcını Kılıçevi firmamız olarak rivayetlere uygun tasarlayarak satışa hazır hale getirdik.

Hz. Ali Zülfikar Kılıcı Nerede

HZ.Ali Zülfikar Kılıcı Rivayetlere göre savaş sırasında ganimet olarak ele geçirilmiş çok uzun, çok kalın ve ağır bir kılıç olarak bilinmektedir. Kaynaklara göre Zülfekar bu nedenden savaş meydanında çok kullanışlı olmadığını gösteriyor. Anlamları büyük olan Zülfikar kılıcının iki çatal şeklinde ağzı bulunmaktadır. Aynı zamanda bu iki çatal şekline Zülfikar formu denilmektedir. Bu nedenle bazı kılıçlara Zülfikar formu verilmektedir. Örneğin Topkapı sarayındaki kutsal emanetler olarak bilinen 21 kılıçtan Hz.Osman’a ait olan ucu çatallı kılıçta Zülfikar formundadır. Hz. Ali’nin kılıcı Zülfikar’ın orijinal hali günümüzde hala bulunamamıştır. Sitemizde bulunan Damascus Zülfikar kılıcını rivayetlere uygun şekilde tasarlanmış olup Özel Ahşap kutusunda sehpasında siz veya sevdiklerinize özel bir hediye aynı zamanda dekoratif olarak ofislere ve evlere gösterişli bir üründür.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Whatsapp