Menu
Your Cart
Teslimat Garantisi

Damascus Kılıç

Damascus Kılıç
4.499,00₺
Vergiler Hariç: 4.499,00₺

Mevcut Seçenekler:

Malzeme
 • Yaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. Damascus 
 • Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.
 • Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şölen sunmaktadır.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaGerçek Ceviz sap
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1000-1500 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  ~Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi ücretsiz olarak yazdırabilir Şirket v.b logolarınızı işletebilirsiniz. Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Bu kılıç özel desenli çok katma dövme bir kılıçtır. Özelliği desenleridir. Bu sebeple özel yazı yazılmamaktadır.
   Damascus Kılıç

  Şam çeliği olarak bilinen Damascus çeliği, yıllardan beri çok özel bir kılıç modelinin yapımında kullanılmıştır. Çok katlı çeliğin ateşte kaynakla birlikte bir araya gelmesi, sonra defalarca kez dövülüp tekrar kaynak yapılması, hem çelik kat sayısını yükseltiyor hem de dayanıklı ve mukavemeti yüksek bir sonuç ortaya koyuyor. Gayet sağlam ve nitelikli kılıç modellerinin, özellikle de estetik bakımından önemli çözümler yarattığı burada görülmektedir. Örnek bir kılıç modeli Damascus kılıç olarak karşımıza çıkarken, adeta insanların parmak izi gibi muazzam desenleri ortaya çıkaran modeller, eşsiz bir görüntünün kaynağını ortaya koymuştur.

  Hiçbir Damascus kılıcının modeli bir diğeri ile aynı olamaz. Adeta parmak izi gibi veya hayvanların kürk rengi gibi özgün ve nitelikli bir model, her defasında yapılan çalışmalarla insanların karşısına çıkmaktadır. Belli birtakım işlemlerden geçen Şam çeliği, ustalar tarafından gerekli sertliğe ulaştığı andan itibaren, asite batırma işlemleri şekillerin ortaya çıkmasını mümkün hale getirir. Son derece zarif ve doğru bir tercih olarak karşımıza çıkan bu kılıç modeli, yüzyıllardan beri insanlık tarihinin en göz alıcı savaş ekipmanlarından birini ön plana getirmiştir.

  Damascus Kılıcı Özellikleri

  125 kat dövülmüş olan nitelikli ürün, 1095 karbon çeliğinden üretilmektedir. 90 cm boyutundaki bu nitelikli ürünün kabza kısmında koçboynuzu kullanılmaktadır. Orijinal desenli balçak bütünlüğü ile birlikte kaliteli çok katlı çelik, gerçekten estetik bakımından muazzam bir görüntü sonucu ortaya koymuştur. Çok emek verilerek yapılan ve sanatsal bir özelliği ön plana getiren kılıç modelinin, estetik balçak kısmı dikkat çekmektedir. Görüntü itibariyle çok egzotik bir görüntüyü destekleyen Damascus kılıç modelleri, kendi branşında üretilmiş en nitelikli ürünlerden birini göstermektedir. Damascus çeliği muazzam bir kaynak özelliği ve kaliteli çelik bütünlüğü ile yıllardan beri savaşçıların favori tercihleri arasında bulunmuştur.

  Damascus Kılıç Fiyatları

  Kılıç üretimi konusunda en çok emek harcanarak üretilen kılıç modellerinin başında Damascus gelir. Ekonomik olarak biraz maliyetli gibi görünse de ürünün sanatsal özellikleri, gerçekten ön planda olmakla birlikte görüntü bakımından da çok hoş bir bütünlük ortaya çıkmaktadır. Böylesine önemli ve kaliteli bir kılıca sahip olmak, gerçekten çok büyük ayrıcalıktır. Mevcut imkânlarımızı seferber edip özellikle nokta atışı bir tercih yapmak istiyorsanız, Damascus kılıç fiyatları esasen kalitesine göre gayet uygundur. Oldukça güvenilir ve kaliteli bir ürün olmakla birlikte, ürünün dışa yansıyan görüntü bütünlüğü ile insanları her zaman pozitif şekilde etkilemiştir.

  Şam çeliği olarak bilinen ve tüm dünyada adından söz ettiren Damascus kılıç standartları, oldukça yüksek olan bir ürün seçeneğidir. Burada karşımıza çıkmış olağanüstü ürün yelpazesi, hem kalite hem de avantajlar bakımından insanların nitelikli ve cazip ürünlerini en iyi şekilde temsil etmektedir. Kalite ve nitelik bakımından yüksek performans söz konusu olurken, üretim ile birlikte bu konuda uzmanların yeteneklerini muazzam bir kılıç bütünlüğü içerisinde görmek söz konusu olacaktır. Oldukça yetenekli olan uzmanların burada kaliteli kılıç modelleri ile yaptıkları değerlendirmeler, en başta üretim ve ticaret sektörünün nitelikli hizmet boyutunu en iyi şekilde ön plana getirmiş durumdadır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp