Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

Damascus

Damascus
 • En geç 06/02/2023 Pazartesi günü kargoya verilir.
 • 11.999,00₺
  Vergiler Hariç: 11.999,00₺

  Mevcut Seçenekler:


Malzeme

 • Yaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. 
 • Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.
 • Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şölen sunmaktadır.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaGerçek Ceviz sap
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1000-1500 gr
  Aksesuarlar

  Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  Açıklama
  • AĞZI AÇIKTIR
  • Çeliklerimiz yekparedir.  Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Bu kılıç özel desenli çok katma dövme bir kılıçtır. Özelliği desenleridir. Bu sebeple özel yazı yazılmamaktadır.

  Damascus Kılıcı

  Dünya tarihinde pek çok farklı kılıç modeli olmakla birlikte, Şam çeliği olarak bilinen Damascus çeliği estetik olarak kılıçlara apayrı bir özellik kazandırmıştır. Çok katmanlı metallerin yoğun bir şekilde dövülmesi ile ortaya çıkan muazzam ürün, 90 cm boyutunda ve gerçek ceviz sap malzeme ile insanların karşısına çıkmaktadır. Yaklaşık bir ila bir buçuk kilogramağırlığındaki ürünün balçak kısmı pirinç malzemeden yapılmaktadır. Ağzı açık ve keskin yapıya sahip olan Damascus kılıç, 125 kat dövülmüş muazzam bir ürün örneğini ortaya koymuştur. Pek çok işlemden geçmesi ile birlikte sanatsal özelliği ön plana çıkan ürün örnekleri, adeta insanların parmak izi gibi özelliğe sahiptir. Hiçbir Damascus kılıcının bir diğer kılıç ile aynı deseni yakalaması kesinlikle söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı Damascus kılıç sahibi olduğunuz zaman, bunun çok özel bir anlamlı bir ürün olduğunu kabul etmeniz gerekir.

  Hayatınız boyunca böylesine bir kılıca sahip olmak sizin için gerçekten müthiş bir fırsattır. Sergileme sehpası ve aynı zamanda kılıç sergileme tablosu ile birlikte, bu sanatsal ürünü evinizin veya işyerinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz. Çelik katmanları yüksek ısılı ortamda kaynak şeklinde katlanırken, çok katlı modeller estetik olarak mükemmel bir görüntü ortaya koymaktadır. Özellikle de son aşamada asite batırıldıktan sonra ortaya çıkan desenler, çok özgün ve muhteşem yapısı ile insanları her zaman olumlu şekilde etkilemiştir. Tarihe damga vuran bir kılıç modeline sahip olmak isterseniz, buradaki kategori seçenekleri size önemli derecede kolaylık ve avantaj sağlayacaktır. Gerek şekil tasarımı gerekse de gövde kısmının üretim aşamasındaki yapılan müdahale ve çalışmalar, bu kılıcı çok daha özel bir noktaya taşımıştır.

  Damascus Kılıcı Tartışmasız En Kaliteli Hediyelik Seçenek

  Kılıç modelleri konusunda alternatif hediyelik seçenekler insanlar için pozitif ve avantajlı bir sonuç yaratmıştır. Özellikle de söz konusu Damascus kılıç olduğunda, burada insanların tercihleri ve bu tercihe karşı elde edilen modelleri her zaman ayrıcalıklı yapısıyla gözden geçirmek gerekir. Son derece zarif ve estetik yapısıyla öne çıkmış olan kılıç modelleri, insanlar tarafından takdir edilen bir ürün örneğini ortaya koymaktadır. Yapısı, kullanışlı şekli ve ergonomik özellikleri ile Damascus kılıcı her zaman favori tercihler arasında bulunmaya devam edecektir. Yalmanlı ve ergonomik yapısı ile ön plana çıkmış olan Damascus kılıcı, Türk Osmanlı tarihini yaşatan önemli ürün örneklerinden biri olarak ortaya çıkmaktadır.

  Damascus Kılıcı Neden Tercih Edilmelidir?

  Namazsız kılıcının gövde kısmındaki inanılmaz desenler, eşi ve benzeri olmayan desenlerdir. Bu desenlerin ortaya çıkışında 125 kat dövülmüş çeliğin önemli katkısı vardır. Dövme esnasında sıkılaştırma çözümü ortaya konur. Böylece eşsiz ve güzel bir kılıç modeli ortaya çıkar. Farklı işlemlerden geçen bu kılıç modelinde son olarak asite batırma işlemi yapılır. Bu işlem yapıldıktan sonra ise Damascus kılıcın olağanüstü görüntüsü ortaya çıkar. Çok çaba harcanarak yapılan bu kaliteli kılıç modeli, çok estetik ve özel bir kılıç modeli olarak insanların karşısına çıkmıştır.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp