Menu
Your Cart

Damascus

MalzemeYaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şölen sunmaktadır.K..
11.999,00₺
Vergiler Hariç:11.999,00₺
 MalzemeYaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. Damascus Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şöle..
11.999,00₺
Vergiler Hariç:11.999,00₺
MalzemeYaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. Damascus Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şölen sunm..
11.999,00₺
Vergiler Hariç:11.999,00₺
MalzemeYaklaşık değişken olmakla birlikte ~125 Kat Dövülmüştür. Damascus Genelde özel bilgi olarak tutulmakla birlikte damascuslarımızda 15n20 ve 1095 Carbo Çelik döverek desenlenir.Aynı zamanda Asitleme işlemi yapılarak farklı iki çeliğin zıt renkleri dövme şeklimize göre görsel bir şölen sunm..
11.999,00₺
Vergiler Hariç:11.999,00₺
Damascus Zülfikar kılıcıZülfikar sözlükte sahip anlamındaki ‘’zü’’ ile ‘’omurga’’ ve ‘’boğum’’ manasına gelen fekar kelimelerinden oluşan zülfekar Hz. Ali’nin Ortası yivli ve iki tarafı keskin kılıcının adıdır. Hz. Ali’nin kılıcı Merzûk es-Sakīl isimli bir usta tarafından yapıldığı rivayet ed..
0,00₺
Vergiler Hariç:0,00₺
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

Damascus

Damascus Şam çeliği olarak bilinir ve yüzyıllardan beri pek çok kılıç modeli bu üretim tekniği ile üretilmiştir. Çok katmanlı bir model olmakla birlikte defalarca kez yapılan kaynak ve dövme işlemi sayesinde, mukavemeti artırılmış bir çelik modeli ortaya çıkmıştır. Günümüz standartlarında her bir modelin görüntü bakımından eşsiz bir örnek olduğunu hatırlamak gerekir. Adeta insanların parmak izi gibi eşsiz modeller, inanılmaz güzel bütünlük ve görüntüsü ile birlikte dikkat çekmektedir.

Kimi zaman 125 kat kimi zamanda daha fazla katlı seçeneklerle birlikte estetik bir kılıç modeli görüntüsü ortaya çıkmaktadır. Son olarak asite batırıldığı andan itibaren parlak bir görüntü ortaya çıkarken, her bir katmanın izini farklı şekillerde desen olarak yorumlamak ve güzel bir görüntünün parçası olarak kabul etmek söz konusu olmaktadır. Damascus tekniği özellikle son yıllar içerisinde üzerinde çok fazla durulan sanatsal bir ürün tekniğini göstermiştir. Bu kapsamlı üretim pozisyonunda, karşınıza çıkan kılıç modelleri estetik ve sanatsal yapısını günümüze taşımış ve geçmişten bugüne adeta ayakta kalan bir sanat görüntüsünü ortaya koymuştur.

Damascus Kılıç Modelleri Zarif Estetik Bir Hediyelik Tercih

Gerek koleksiyon parçası olsun gerekse de hediyelik tercihi olsun, Damascus kılıç modellerinin mutlaka bu kategori içerisinde yer aldığını belirtmek gerekir. Sayfalarımızda bulunan standart Damascus kılıcına ilave olarak, Damascus Osmanlı Yalmanlı, Damascus Yatağan, Damascus Hazreti Muhammed S.A.V. ve Damascus Zülfikar Kılıç modellerini mutlaka görmeniz gerekir. Her biri yoğun bir emekle üretilmiş bu estetik kılıç modelleri özgün kaliteli ve üst düzey bir model fırsatı olarak farkını ortaya koymuştur yapımında emeği geçen ustalar bu ürünleri, Denizli Yatağan kültürünün yetenek ve kabiliyeti ile ortaya koymuştur. Ortaya konan bu yetenek ve kabiliyet sonucunda, eşsiz kılıç modellerinin estetik bir güzelliğinden ve önemli avantajlarından söz etmek mümkün olmuştur.

Yeteneklerini icra etme konusunda uzman kılıç sanatçıları, Damascus modelleri ile birlikte çok farklı ve özellikli ürünleri ön plana getirmişlerdir. Damascus kılıç fiyatları böylesine sanatsal bir eser ile yan yana geldiğinde kesinlikle çok ekonomik rakamları göstermektedir. Kılıç modelleri konusunda çok geniş bir ürün perspektifi ve seçenek zenginliği öne çıkmaktadır. Damascus modeller bu zenginlik içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Defalarca kez dövülen, defalarca kez fırınlanan kılıç modelleri, yeri geldiği zaman muazzam bir kaynağın desen sonuçlarını belirgin bir şekilde ortaya koymuştur. Estetik olarak çok güzel ve zarif olarak öne çıkan kılıç modelleri, sanatsal bir çalışmanın günümüzdeki önemli sonucunu ortaya çıkarmıştır. Her yönden kalitesi ve her yönden avantajı ile karşınıza çıkan modeller bu alandaki sanatsal çalışmanın sonuçlarını göstermektedir.

Whatsapp