Şimşir Kılıcı 

Muazzam bir kavis ve düzgün açılı kesme kabiliyetine sahip olan şimşir kılıcı, yüz yıllardan beri kullanılmış ve özellik ve savaşçı toplumların dikkatini çekmiştir. 12 Yüzyıl'da Selçuklular tarafından kullanılan bu olağanüstü kılıç, o dönemde İran tarafından beğenilmiş ve pek çok ülke yine bu kılıcı kullanmaya başlamıştır. 16. yüzyılda daha çok yaygın şekilde kullanılan bu muazzam kılıç, Osmanlı Yatağan'da, Babür İmparatorluğunda ve Arabistan’da savaş sanatı unsuru olarak önemli bir tercih haline gelmiştir. 

Ecdadımızın neredeyse tüm dünyaya hükmetmesinde o dönemin fonksiyonel ve rahat kullanılan kılıç modelleri önemli bir yer edinmiştir. Hafif, sağlam ve pratik kullanıma uygun ergonomik modeller, geçmişte olduğu gibi bugün yine dikkat çekici bir sanatsal özelliği göstermektedir. Tasarımında çok yoğun ve özenli çalışılmış olduğu belli olan kılıç modellerinin, estetik görüntüsü gerçekten insanları heyecanlandırıyor. 

Şimşir Kılıcı Hediyelik Ve Koleksiyon İçin İyi Bir Tercih

Hediyelik eşya sektörü için günümüzde yapılan çalışmalar, kalitesi, görüntüsü ve avantajları ile hak ettiği yeri en iyi şekilde ortaya koymuştur. 5 ile 15 derece arasındaki eğimli yapısı ile mükemmel bir özelliği temsil eden Şimşir Kılıcı, 90 cm boyutunda ve oldukça kullanışlı yapıda karşımıza çıkmaktadır. Esasen bu gibi süreçlerde yani günümüzde kılıç koleksiyonu elde etmek isteyen insanlar için mükemmel bir örnek karşımızdadır. Sağlam sap ve kaliteli balçak malzemenin yanı sıra, çelik kalitesi üst düzeydedir. 

1 ila 1 buçuk kilogram arasında değişkenlik gösteren bir yapı karşımızdadır. Kullanılması ve hâkimiyet-i oldukça kolay olan bu muazzam kılıç seçeneği, kesinlikle iyi bir hediyelik eşya tercihi olarak da dikkat çekmektedir. Sergileme sehpası ile bir bütünlük gösteren kılıç modelinin, insanların sanatsal ürünlere verdiği değeri göstermek açısından önemli bir özelliği söz konusudur. Geçmiş dönemde muazzam bir tarihi olan ve aynı zamanda günümüzde doğru tercih olarak karşımıza çıkan kılıç modeli, estetik, zarif ve hoş duruşu ile kesinlikle doğru ve avantajlı bir tercihi gözler önüne getirmektedir. 

Şimşir kılıcı fiyatları

Ekonomik bir değerlendirme ile Şimşir Kılıcı fiyatları gayet uygun olarak karşımıza çıkmak durumundadır. Geçmiş dönem ve Türk tarihini yakından inceleyen insanlar, Türklerin kullandıkları yaşam malzemeleri ve savaş ekipmanları konusunda illaki araştırmacı olmalıdır. Araştırmaları derinlemesine ortaya çıktıkça, özellikle savaş sanatlarını icra etme noktasında mükemmel savaş ekipmanları karşımıza çıkmaktadır. Kılıç kullanma konusunda kabiliyeti ile adını tüm dünyaya duyurmuş olan Türkler, kurdukları imparatorlukları uzun yıllar yaşatarak bunu göstermişlerdir. 

Akıncılar, yeniçeriler ve savaşa katılan bütün orduların yanı sıra, bireysel olarak da insanların bu kılıcı tercih ettiği bilinmektedir. Estetik zarif ve belli bir açıdan kesme kabiliyeti ön plana çıkan Şimşir Kılıcı, yapısı ve geometrik özellikleri ile kesinlikle doğru ve avantajlı bir tercih olduğunu her şekilde göstermiştir. Geçmişten bugüne kılıç üretiminin adresi olan Denizli Yatağan, yine bu dönemde kaliteli unsuru ve muazzam bir koleksiyon tamamlayıcı sanat eseri olarak karşımıza çıkıyor.