Oluklu Kurtbaş Kılıcı 

Oluklu Türk kılıcının geçmiş dönemden bugüne bir sanat eseri görünümünde sonuçları vardır. Bu kılıç modeli çok ciddi ve dikkat çekici çalışmalarla üretilmiş, aynı zamanda geçmişten bugüne bir kültür mirası olarak kendini göstermiştir. Zarif yapısı ve muhteşem görüntü bütünlüğünün yanı sıra, bu kılıç üzerindeki önemli çalışmaları daha yakından görmek gerekir. Oluklu kurtbaş kılıcının en büyük özelliği, kabza kısmında bulunan kurt başlı heykelciktir. Sağlam ve kaliteli malzemenin bütünlüğü ile oluşturulmuş olan kılıç modelinin, kesinlikle çok özel ve çok muazzam bir boyutu söz konusu olmaktadır. 

Kabza başı ve balçak kısmı pirinç malzemeden üretildiği gibi, zarif estetik ve muazzam bir tasarımın kılıç üzerindeki etkisi kesinlikle dikkat çekici bir sonuç yaratmıştır. Günümüz koşullarında geçmişten bugüne Denizli Yatağan Bölgesi'nin kılıç üretimi yetenekleri devam ediyor. Bu yetenekleri günümüze kadar ulaştıran usta çırak ilişkisi, gerçekten bir kültürü canlı tutmuş ve üretim kabiliyeti tamamen muhafaza edilmiştir. Estetik kılıç modellerinin üretimi konusunda, bu kültür anlayışının gerçekten Türk tarihine çok büyük katkı yaptığını belirtmek gerekir. Türk kılıcının tehditkâr görüntüsü çok ön planda olduğu gibi, özellikle bu kılıç modelinde dik duruş ve elif harfi gibi muazzam bir görüntü bütünlüğü çok özgün bir yapıyı ortaya koymuştur. Sağlam, mukavemeti yüksek ve dayanıklılığı her şekilde kendini gösteren kılıç modelinin, oluk yapısı ile daha hafif ve estetik bir görüntü kazandığı görülmektedir. Kabzasından gövdesine kadar tamamen ilgi çeken bu kılıç modeli, kesinlikle tavsiye edilen muazzam bir koleksiyon parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Kurt Başlığı Oluklu Türk Kılıcı Özellikleri 

Çok özel, sağlam, dayanıklı kılıç modelinin, 90 cm uzunluğu dikkat çekmektedir. Özellikle kılıç üretimi esnasında gerek kurtbaş figürü gerekse de diğer figürlerle desteklemeler, farklı sonuçlar ortaya koymaktadır. Bu sebepten dolayı ağırlık bir ila bir buçuk kilogram arasında değişmektedir. Oldukça kaliteli bir sehpa ile sergileme konusunda, kılıç modelini en iyi şartlarda görmek mümkün. En başta da koleksiyon meraklısı olan insanların burada fırsatları kesinlikle kaçırılmaması gerekir. 

Çelik kalitesi en üst düzeyde olduğu gibi, çelik üretimi esnasında bütün aşamalar kusursuz bir şekilde yerine getiriliyor. Özellikle de tarihimizin çok önemli bir parçası olarak karşımıza çıkmış olan Oluklu Kurtbaş Kılıcı, estetik ve muazzam görüntü bütünlüğü ile kesinlikle tavsiye edilen olağanüstü ürün tercihlerinden biri olmak durumundadır. Şık, estetik ve dikkat çekici olduğu gibi zarafet bakımından yine bu kılıç modelinin koleksiyon parçası olarak çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekir. 

Oluklu Kurtbaş Kılıcı Fiyatları 

Çok estetik ve zarif kılıç modellerinin fiyat olarak da bugünkü piyasadaki değeri yeri ve önemi çok farklı olmaktadır. Görüntü bakımından inceleme yaptığınızda, muazzam bir sanat eseri ortaya çıkarken hem estetik hem de kalite bakımından bu olağanüstü değeri en iyi şartlarda görmek gerekir. Dünya standartlarında kılıç kalitesi ile beraber, çok önemli çözümler ve fırsatlar burada kendini göstermektedir. Gayet makul koşullarda karşınıza çıkmış olan kılıç, ekonomik ve bilinçli bir alışverişin günümüze yansıyan sonucunu göstermiştir. kurtbaş figürü ve kılıç üretim kültürünün birlikte ortaya koyduğu sonuçlar, takdir edilecek kaliteli bir çalışmanın avantajını göstermektedir.