Dört halifeden biri olan Hz Ömer, kahramanlığı ve cesareti ile anılıyordu. Tarihe bu şekilde geçmiş olan kahraman, aynı zamanda İslam’ın yayılmasına çok büyük katkılar sağlamıştır. İnançlı, karakterli ve savaşı kimliği ön planda bulunan Hz Ömer, kullandığı kılıç ile birlikte düşmanların yüreğine her zaman korku salmıştı. Burada üretime sunmuş olduğumuz Hz Ömer Kılıcı, çok eşsiz çalışmalarla birlikte kalitenin gerçekten standart bir görüntüsünü ortaya koymaktadır.

Çelik üretim kültürünü çok farklı şekillerde işleyen ve ortaya mükemmel sonuçlar çıkaran firmamız, yetenekli eller de ortaya çıkmış kılıçları sizin için hazır hale getirmektedir. Isıl işlem belli bir seviyede yapıldığı gibi, dayanıklı çelik malzemenin ortaya çıkması büyük uğraşlar sonucunda mümkün olmaktadır. Birbirini tamamlayan balçak ve sap kısmı ile birlikte, bir bütün şeklinde ortaya çıkmış kılıç modeli, gerçekten gösterişli bir koleksiyon parçası olarak dikkat çekmektedir. İnanç iklimi üzerinde birbirine hediye vermek isteyen insanlar için kaliteli ve uygun fiyatlı tercihler burada. Son derece önemli özelliklere sahip ve sergileme konusunda sehpa avantajları bulunan ürün modeli, istediğiniz her köşeyi aydınlatacak ve koleksiyon için mükemmel bir parça özelliğini gözler önüne getirecektir.

Osmanlı imparatorluğu döneminden bu yana Denizli Yatağan kasabasında üretim kültürü aynı nitelikte sonuç vermektedir. Eğer burada görmüş olduğunuz Hz Ömer Kılıcı kalitesini anlamak isterseniz, buradaki üretim kültürünü ve felsefesini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Sizin için kırılmaz paslanmaz ve sapasağlam yapıya sahip kılıç modelleri ortaya çıkarken, bunun kesinlikle mükemmel bir fırsat yarattığını aklınızda tutmalısınız.