Damascus Çeliği

Çelik üretim kültürü ile birlikte dünya genelinde farklı yöntemler ve farklı uygulamalar karşımıza çıkmaktadır. Uzak Doğu'da samurayların kılıç kültürü birbirinden farklı olduğu gibi, kuzeyde Vikinglerin yine kılıç üretim konusunda kendine özgü çalışmaları var. Doğu, batı, güney, kuzey dünyanın pek çok yerinde insanlar, kendine özgün çalışma metotları ile birlikte kılıç üretimine yıllarca devam etmiştir. Dikkat çekici güzellik bakımından önemli modeller içerisinde, Damascus çeliği gerçekten heyecan yaratan bir ürün gibidir. Katmanlı çeliklerin bir araya gelmesi ve kızgın ateşte dövülmesi, ortaya birbirinden çok farklı desenlerin çıkmasına neden olmaktadır.

Defalarca kez bu işi üşenmeden tekrar eden usta kılıç uzmanları, asit yardımı ile birlikte inanılmaz bir desen bütünlüğü ortaya çıkarmak durumundadır. Çok fazla dövülen ve yoğun bir şekilde gövde oluşturan seçenekler, aynı zamanda keskin, sağlam ve muazzam bir yapıyı gözler önüne getirmektedir. Elbette ki bahsettiğimiz üretim Damascus çeliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Yıllarca bu konuda insanların kaliteli ürüne saygısı her yerde görülüyor. Aynı şekilde ülkemizde önemli bir sektör haline gelen kılıç üretim sektöründe, Damascus çeliği en güvenilir malzemelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çelik dayanıklı yapısı aynı zamanda gösterişli sonuçları ortaya çıkan kılıç modellerinin ve bıçak modellerinin göz alıcı bir bütünlüğünü ortaya koymuştur.

Şam Çeliği

Diğer adı Damascus çeliği olan Şam çeliği, yıllardan beri bu bölgenin itibarı için önemli bir potansiyeli gösteriyor. Aynı zamanda sadece burada üretim devam etmemiş tüm dünya geneline bu kaliteli üretim yayılmıştır. Özellikle ülkemiz bu konudaki gelişimi önder olarak sürdüren noktalardan biri olmuştur. Burada işlenen Şam çeliği ile birlikte, çok kaliteli kılıç modelleri ortaya çıkmış böylelikle savaş kabiliyetini yükselten askerler meydanlarda muzaffer olmaya devam etmiştir. Bugün ise üretim koşulları yine aynı standartlarda kaliteli ürünleri karşınıza çıkarmaya devam etmektedir. Çok katmanlı çelik bloklar birbirine kaynaklı şekilde ısıtılırken, ateşte dövülen bu muazzam materyal, gerçekten gözle görülür en sanatsal özelliği ortaya koymuştur.

Damascus Şam Çeliği Özellikleri

Damascus çeliği esasen standart boylarda bir kılıç modeli olarak karşımıza çıkıyor. Boyu 80 santim olan bu kılıç, esnek, kullanışlı ve pratik bir model olarak gerçekten yıllardan beri iyi bir tercih olmuştur. Elbette ki bu yöntemi kullanmak suretiyle farklı ölçülerde kılıç üretimini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kısacası insanlar kendi zevkine ve isteğine uygun bir model üretme konusunda, elbette ki standart ötesine geçen çalışmalara imza atabilir. Denizli Yatağan kültürü ve Şam çeliği bütünleşmesi ile birlikte, gerçekten Damascus çeliği çok kaliteli ve olağanüstü bir kılıç modelinin temelini oluşturmaktadır. Hem özelliklerini korumuş hem de yapısını muhafaza etmiş olan bu ürünler, bugün gerçekten en gösterişli ve en kaliteli alternatifleri içerisinde kendine yer bulmuştur.

Damascus Çeliği Kılıç Yapımı

İyi bir kılıç yapımı için yoğunlaştırılmış olmuş olan ustalar, daha önceden bu işi defalarca kez yapmışlar ve hep başarılı olmuşlardır. İşte bu sebepten dolayı, Damascus çeliği ile birlikte kılıç yapımı gerçekten uzmanların kalitesi ve ürünlerin nitelikli yapısını bir araya getirmiş durumdadır. Aynı zamanda çalışma ortamının yüksek performansa yapmış olduğu katkı, pratik seri ve hızlı üretim konusunda da çok iyi sonuç oluşturmaktadır.

Dilerseniz bu özenli olarak üretilmiş kılıçlara hemen ulaşabilirsiniz. Fiyat olarak makul kalite olarak standardını en zirvede gösteren seçenekler, kılıca sahip olmak isteyen herkes adına yeni çözümler yaratmaya devam etmektedir. Kullanışlı, sağlam ve özelliği her bakımdan dikkat çeken modeller üzerinde dilediğiniz yazıları yazdırmak, gerçekten bir ayrıcalık. Bugünkü kılıç üretim kültürü ise lazer kazıma metodu ile birlikte kılıç üzerine mükemmel bir yazı tekniği uygulanmaktadır.