Damascus Kılıcı Nasıl Yapılır ?

Tek bir parça çelik yerine çoklu çelik modellerini bir araya getirip eriterek kaynak oluşturmak, gerçekten sağlam ve nitelikli bir kılıç modelini ortaya çıkarmıştır. Şam çeliği olarak da bilinen Damascus çeliği, pek çok farklı teknikler üretilmiş ve burada bu teknikler sonucunda çok hoş ve eşsiz bir kılıç modeli ortaya çıkmıştır. Kimi zaman tel kimi zaman bilye şeklindeki metaller veya değişik çelik parçaları kaynak ile birlikte bütünleştirilirken, defalarca kez gerçekleştirilen sertleştirme ve kaynak işlemi, ortaya yekpare mükemmel bir çelik çıkarmak durumundadır. Gerekli aşamalar ile birlikte asit desteği ile beraber ortaya çıkan desenlerin, kesinlikle eşsiz bir görüntü bütünlüğü yarattığını söylemek gerekir. Hem eşi benzeri bulunmaz bir desen hem de dayanıklı ve sağlam bir kılıç modeli ile Damascus çeliği gerçekten üzerinde durulacak muazzam bir ürün modelini ortaya koymuştur. 

Bu konuda yapılan çalışmalar yıllardan beri takdir görmüş ve bu üretim modeli ile ortaya çıkan kılıç tercihleri her zaman insanları etkilemeyi başarmıştır. Adeta bir sanatsal değer ve avantaj şeklinde ortaya çıkmış olan kılıç modellerinin, gerçekten estetik bütünlüğe uygun sonuçlarını en iyi şartlarda görmek mümkün. 80 cm boyu ve ortalama 1 ila 1 buçuk kilogramağırlığı ile birlikte, son derece özel ve dikkat çekici bir ürün modeli karşımıza çıkmaktadır. Desenli pirinç malzemeden üretilmiş balçak ve koçboynuzundan üretilmiş olan kabza kısmı ile beraber, çoklu metalin kaynak şeklinde ortaya koymuş olduğu muazzam gövde dekoratif desenler ile birlikte son derece özel bir sonuç ortaya koymaktadır. 

Damascus kılıç modellerinin hiçbir şekilde birbirini tekrarlayan modelleri yoktur. Adeta insanların parmak izi gibi her bir model kendine özgü bir tasarım ve sonuç ortaya koymaktadır. Şık, zarif ve dikkat çekici kılıç modelleri, 125 kat dövülüp ortaya mükemmel sonuçlar çıkarmaktadır. Muazzam dayanıklı ve sağlam çelik modellerinin yanı sıra, kalite bakımından buradaki değerlendirmeleri iyi bir perspektifte fırsat olarak değerlendirmek gerekiyor.

Damascus Çeliği Fatih Sultan Mehmet Kılıcı 

Pek çok kılıç modelini Damascus çeliği ile daha nitelikli hale getirmek söz konusu. Kusursuz değerli ve nitelikli bir hediyelik seçenek buradan önümüze gelmektedir. Aynı zamanda estetik bakımından insanları pozitif etkileyen kılıç modellerini, burada çok önemli avantajlar ile birlikte değerlendirmek söz konusu olmaktadır. Eşsiz bir ürün ve muazzam bir bütünlükle beraber burada karşımıza çıkmış olan kılıç modelleri, yaşattığı hassasiyet ve ortaya koymuş olduğu kabiliyetle birlikte kesinlikle insanlar tarafından takdir gören bir ürün modelini ortaya koymuştur. 

Zarif, şık ve eşsiz üretim anlayışının yanı sıra, aynı zamanda kapasitesini en üst seviyede ortaya koymuş olan kılıç modelleri, estetik bir koleksiyon parçası ve çok önemli bir değer olarak kendini göstermektedir. Buradaki zarafeti ve kaliteyi özellikle bu işten anlayan insanların değerlendirmesi çok önemlidir. 

Damascus Kılıç Fiyatları 

Sanatsal kabiliyet ve kalite bakımından yapılan çalışmalarla birlikte, göze hitap eden ve aynı zamanda dayanıklı kılıç modelleri, Damascus kılıç seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyük bir özenle üretilmiş ve çok büyük emek harcanmış olan kılıçlar, aynı zamanda gayet ekonomik sayılır. Böylesine eşsiz desenli bir kılıcı elde etmek için buradaki fırsat ve avantajları değerlendirmek gerekir. Damascus kılıç fiyatları uygun bir şekilde alıcı konumundaki insanlara büyük avantajlar sağlamaktadır.