media
19.09.2019

Diriliş Osman Kılıcı

Diriliş efsanesi, kahramanlıklarla beraber Türk toplumunun geçmişinde çok önemli bir yer elde etmiştir. Özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nun gerek kuruluşu gerekse de kuruluşundan önceki süreçlerde Anadolu’da yaşanan olayları anlatan bir tarih, burada bize Türk kahramanları en iyi şekilde tanıtmaktadır. Savaş meydanında Türklerin başarısının en büyük sebeplerinden biri de, hiç kuşku yok ki kullandıkları ok, yay ve kılıçlardır.

DEVAMINI OKU
media
19.09.2019

Diriliş Osman Kılıcı Ve Tarihteki Önemi

Pek çok kılıç, hem görüntüsü hem de tarihteki önemi ile ortaya çıkar. Farkını göstermiş kılıç modelleri, bu kılıçları kullanan kahramanların cesaretini ve becerisini en iyi şekilde sergilemektedir. Günümüzde Türk toplumunun bu konuda oldukça önemli zenginliklere sahip olduğunu biliyoruz. Diriliş Osman Kılıcı ve tarihteki önemi çok iyi anlaşıldığı gibi bu konuda gerçekten günümüzde devam eden çalışmalar, geçmişi onore etmek açısından büyük öneme sahip olmuştur.

DEVAMINI OKU
media
media
media
19.09.2019

Diriliş Kılıcı

Diriliş, bir destan ve bir kahramanlık öyküsü. Bugün, geçmişte bu destanı yazan insanlara sahip çıkmamız gerçekten çok önemlidir. Önemli yeteneklere sahip olmuş kahramanların savaş meydanlarında canını hiçe sayarak vermiş olduğu mücadeleyi, her zaman takdir ile karşılamak gerekmektedir. Özellikle de Osmanlı İmparatorluğu gibi büyük bir devletin kuruluşunda emeği geçmiş olan Ertuğrul Gazi, kendisi ve savaş arkadaşları ile birlikte bir mücadelenin merkezinde olmuştur.

DEVAMINI OKU
media
media
media
media
19.09.2019

Diriliş Kılıcı Ve Ertuğrul Gazi

rtuğrul Gazi, 13. yüzyılda yaşamış Türk büyüğü, özellikle önünde daha savruk bir durumda olan Türk boylarını bir araya getirmek için verilen mücadeleyi çok iyi anlamak gerekiyor. Eğer daha sonrasında, hem Selçuklu imparatorluğunun başarısı hem de Osmanlı İmparatorluğunun yükselişi düşünüldüğünde, önceden verilen mücadelenin önemini anlamak, bu ara çok daha fazla ön plana çıkmaktadır.

DEVAMINI OKU
media
media
media
19.09.2019

Damascus Çeliği

Parlak çelik görüntüsünün yanı sıra katmanlı desenli çelik modellerinin tarihte ne zaman önemli bir yer oldu. Pek çok ülke kendi çelik üretim kültürünü Şam çeliği ile bütünleştirilmiş, ortaya gerçekten farkı kılıç modelleri çıkmıştır. Damascus kılıcı, 80 santim standart boyu ile birlikte yıllarca dikkat çeken bir tercih ve seçenek olmuştur. Bununla beraber değişik kılıç modellerinin, yine aynı üretim yöntemi ile birlikte sonuçlarını görmek burada mümkün olmuştur.

DEVAMINI OKU
media
media
media
19.09.2019

3. Selim Kılıcı Eşsiz Bir Model

Tarihte Türk kılıç modellerini yakından incelediğimizde, belli bir kavis ile birlikte sert sağlam çelik yapının yıllarca savaş meydanlarında askerlere başarı için performans ürettiği bilinmektedir. Özellikle bir savaş meydanında kumandan ekipmanlarının insanlara cesaret vermek konusunda daha ayrıcalıklı bir yere sahip olduğu bilinmektedir. 3. Selim kılıcı, eşsiz bir örnek olmakla birlikte gerçekten bugün üretimi bunun başarılı bir sonucunu göstermektedir.

DEVAMINI OKU
media
media
media
media
19.09.2019

Katana Samuray Kılıcı

Geçmiş dönemlerde savaşçı ruhu ile tanınan toplumlardan biri de Japonlardır. Adeta savaş etkinliklerini bir sanat haline getirmiş olan bu kılıç, geçmiş dönemlerde kılıç kullanma ustaları ile birlikte adını tarihe yazdırmıştır. Yüzyıllar boyunca kılıç ustaları olarak muazzam savaşçıları temsil eden samuraylar, bu ülkenin gerçekten tarihini yazan en önemli unsurlardan biri olmuştur.

DEVAMINI OKU
media
media
media
media
19.09.2019

Damascus Çeliği Kılıç

Üretim noktasında farklı şekillerde üretim ve çalışma sonuçları dikkat çekmektedir. Özellikle demir çelik işleme becerisi ile beraber ustalar, hem ateşi iyi kullanmış hem de su verme işlemi ve ısıl işlem gibi konularda çok iyi çalışmalar yapmışlardır. Günümüz koşullarında gerçekten kılıç üretimi önemli bir performans potansiyeli ile gerçekleşiyor. Yapılan altyapı yatırımları ile birlikte gerek ocak olsun gerekse de şahmerdan ve baskı olsun, çok nitelikli teknolojiden faydalanmak program mümkün olmaktadır.

DEVAMINI OKU
media
media
media
19.09.2019

3. Selim Kılıcı Eşsiz Tasarım

Zarif ve muazzam görüntü ile birlikte 3. Selim kılıcı, gerçekten Osmanlı mirasını önemli bir hazinesini gözler önüne getirmiştir. Yapısı itibariyle ergonomik bir savaş silahı olduğunu gösteren bu eşsiz tasarım, aynı zamanda Türk toplumunun kılıca verdiği değer için önemli bir örnek olmuştur. 28. Osmanlı padişahı olan 3. Selim, gerçekten tahtta olduğu sürece çok zorluklarla mücadele etmiştir.

DEVAMINI OKU