Menu
Your Cart

KılıçEvi Blog RSS Feed

14 Nis Şam çeliği nedir nasıl yapılır?
Evi Kılıç 0 49
ŞAM ÇELİĞİ NEDİR NASIL YAPILIRŞam çeliği, Güney Hindistan'da ithal edilen wootz çeliği ile yapılan ve Yakın Doğu'da bıçak üretiminde kullanılan çizgili bir çelik türüdür. Adını ise Suriye'nin başken..
06 Nis Turgut alp baltası
Evi Kılıç 0 30
Turgut Alp, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin silah arkadaşı, aynı zamanda Kayı Boyu’nun önderliğini yapan babası Ertuğrul Gazi’ye de en yakın isimlerden biri olup Osmanlı’nın ilk dönemine a..
28 Mar Katana Samuray Kılıcı
0 72
Katana Samuray KılıcıGeçmiş dönemlerde savaşçı ruhu ile tanınan toplumlardan biri de Japonlardır. Adeta savaş etkinliklerini bir sanat haline getirmiş olan bu kılıç, geçmiş dönemlerde kılıç kullanma u..
28 Mar Damascus Çeliği Kılıç
0 42
Damascus Çeliği KılıçÜretim noktasında farklı şekillerde üretim ve çalışma sonuçları dikkat çekmektedir. Özellikle demir çelik işleme becerisi ile beraber ustalar, hem ateşi iyi kullanmış hem de su ve..
28 Mar 3. Selim Kılıcı Eşsiz Tasarım
0 35
3. Selim Kılıcı Eşsiz TasarımZarif ve muazzam görüntü ile birlikte 3. Selim kılıcı, gerçekten Osmanlı mirasını önemli bir hazinesini gözler önüne getirmiştir. Yapısı itibariyle ergonomik bir savaş sil..
28 Mar Zülfikar Kılıç Bize Bir Kahramanı Anlatıyor
0 47
Zülfikar Kılıç Bize Bir Kahramanı Anlatıyorİhsanların dönüp bir daha baktığı ve güzelliğine doyamadığı karakterlerden biridir. Hz Ali, yeri geldiği zaman bir kahraman, yeri geldiği zaman adaletli bir ..
28 Mar Zülfikar Kılıcı
0 62
Zülfikar KılıcıMüslüman toplumunun özellikle kendi tarihine ve davasına sahip çıkması, İslam dininin bugün ayakta kalması için gerekli olmuştur. Asr-ı Saadet döneminde peygamber efendimiz ve yakınında..
28 Mar Hediyelik Kılıç Çeşitleri
0 5
Hediyelik Kılıç ÇeşitleriZengin seçenekler ve olağanüstü çeşitler ile birlikte, hediyelik eşya sektörü her geçen gün yeni kategoriler ile birlikte gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Son dönemlerde bu..
28 Mar Diriliş Osman Kılıcı Ve Tarihteki Önemi
0 34
Diriliş Osman Kılıcı Ve Tarihteki ÖnemiHerhangi bir kılıç, kendi bölgesinde arkasına aldığı güç ile birlikte bir kahramanlık destanının kilit rolünü üstlenebilir. Hele ki bu kılıcı bir lider kullanıyo..
28 Mar Hediyelik Kılıç
0 125
Hediyelik Kılıçİnsanların hayata bakışı ve yaşam tarzı zaman içerisinde değişkenlik gösterebilir. Bugün sıradan bir tablo size cazip bir hediyelik eşya gibi gelirken, yarın yeni seçenekler belki de si..
28 Mar Kılıç Çeşitleri Ve Yapılışı
0 128
Kılıç Çeşitleri Ve YapılışıKılıç üretimi konusunda her bir kılıcın birbirinden farklı yapım yöntemleri olabilir. Birbirine benzer yöntemler olduğu gibi değişik detaylarla birlikte ortaya çıkan farklıl..
28 Mar Kılıç Ve Tarihteki Önemi
0 48
Kılıç Ve Tarihteki Önemiİnsanlık tarihini incelediğiniz zaman, özellikle metal kullanmaya başladıktan sonra bütün insanlığın önemli bir gelişim içerisine girdiği görülmektedir. Bununla birlikte mutfak..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 47 (4 Sayfa)
Whatsapp