Menu
Your Cart
Ücretsiz kargo
İade Garantisi

3. Selim Kılıcı

3. Selim Kılıcı
 • En geç 01/01/1970 Perşembe günü kargoya verilir.
 • 1.899,00₺
  Vergiler Hariç: 1.899,00₺
  • Stok: Stoklar tükendi
  • Marka: KilicEvi
  • Ürün Kodu: KE1100

  Mevcut Seçenekler:

 
Malzeme
 •  4116 - 4034 Kalite Paslanmaz Çelik Isıl İşlem Fırınlarında 52 - 58 Rockwell (HRC) sertliğe ulaşır..
 • Isıl işlem aşamalarımız sonrası çelik yüksek korozyon direcine, mekanik özelliklerde artış ve dayanım sağlar.
 • Tasarımını özen ve dikkat ile yaptığımız kılıçlarımızın malzeme tedariğinde Avrupa menşeili Paslanmaz çelikler kullanılmıştır.
 • Bizler ısıl işlem prosesi sonrası kılıçlarımızda,  yüksek aşınma direnci, yorulma dayanımı, sürdürülebilir homojen sertlik eldesi sağlarız.
 • 4116-4034 kalite kılıç & bıçak malzemeleri için, 1000 derecelerin üzerinde belirli proses sürelerinde farklı şekilde ısıtma tekniği sonrası farklı sıcaklıklar uygulandıktan sonra, çeşitli ısıtma yöntemleriyle meneviş verilerek ile istenilen sertliğe düşülür.
 • Yapı içerisinde homojen sertlik ve parlak malzeme garantisi verilmektedir. 
 • Yaptığımız Isıl işlem yöntemlerinde gerek duyduğumuz durumlarda farklı yöntemler uygulayabiliriz. Isıl işlem yöntemlerimiz gizlidir ve değişiklikler gösterebilir.
  Kabza Dahil Tam Boy~ 90 cm
  KabzaPirinç Malzeme
  BalçakPirinç Malzeme
  Ağırlık~1700 gr
  Aksesuarlar

  ~105x21x8 cm Hediyelik Kutusu ve Üzerine koyabileceğiniz Sehpası ile birlikte gönderilir.

  Kutu Ürünü koruma amaçlıdır. Hediyedir. Kargoda zarar görme ihtimali vardır.  

  Açıklama
  • Ürünlerimizin Ağzı Açıktır.  Biz Kılıç Ağızlarımızı elde Standart şekilde, en iyi mukavemet değerini gösterecek şekilde açarız.
  • Ürünün üstüne istediğiniz ismi veya şirket logosunu ücretsiz olarak yazdırabilirsiniz. 
  • Kapıda ödemelerde kesinlikle özel yazı yazmamaktayız..
  • Çeliklerimiz yekparedir. Çelik sapın altında da devam eder. Kırılmalara karşı dayanıklıdır.
  • Ürünlerimizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız İADE talebinde bulunabilirsiniz.
  • Daha önce müşterilerimizin bize yorum olarak gönderdiği resimler REFERANSLAR bölümümüzdedir.
  • Dilerseniz siparişi WhatsApp Üzerinden verebilirsiniz.  Sipariş WhatsApp Numaramız : 0 539 730 1190
  • Kılıcın Üzerinde Besmele ve Fetih Suresinin ilk ayeti bulunmaktadır.


  3. Selim Kılıcı

  Osmanlı padişahlarının özellikle tarihe düştükleri not ve kahramanlık destanı bugün halen toplumumuzun gurur kaynağı olmaktadır. Dikkatle üretilmiş kılıç modellerinin, dayanıklı yapısı ile geçmişte olduğu gibi yine bugün önemli özellikleri sembolize ettiği bilinmektedir. Son derece estetik yapısı ve dikkat çekici görüntüsü ile 3. Selim kılıcı, gerçekten burada tavsiye edilen kılıç modelleri arasında bulunmaktadır. Muazzam kahramanlık destanının yaşatan ve zarafeti ön plana getiren seçenekler ile birlikte kılıç modellerinin estetik yapısından faydalanmak çok önemlidir.

  3. Selim Kılıcı hem göze hitap eden, hem de kalite ve avantajlar ile birlikte insanların ideal tercihi olan bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Estetik ve zarif görüntünün yanı sıra özellikle ikili hilal şeklindeki balçak kısmı ve sap kısmının bütünlüğü, estetik bir görüntü ortaya koymaktadır. Yalman desteği ve eğim kabiliyeti ile birlikte bu kılıç modellerinin, özellikle pratik kullanım konusunda da çok büyük avantajları söz konusu olmaktadır. Kesme kabiliyeti üst düzeyde olan üçüncü selim kılıcı zarif, nitelikli ve özellikle de çok çalışmanın karşılığı olan bir model olarak kendini göstermektedir. Bu tarz kılıç modelleri, savaşlarda kumandan vazifesi üstlenmiş olan kahramanların taşıdığı savaş ekipmanlarını göstermektedir. Günümüzde ise bu nitelikli ekipmanları kaliteli bir çalışma ile elde etmek söz konusu olmaktadır.

  3. Selim Kılıcı Özellikleri

  Denizli yatağan kültürü ile üretilmiş olan kılıç modelinin, 4034 paslanmaz çelik kalitesi ile desteklendiği bilinmektedir. Belli işlemlerden geçmiş olan bu kaliteli çelik malzemenin, adeta sanatsal bir görüntü ortaya koyması söz konusu olmaktadır. 90 cm standart boy olarak karşımıza çıkarken, namlu boyu 78 cm olarak işlevsel bir kılıç modeli burada kendini göstermektedir. Balçak kısmının şekil olarak çok özel olduğunu söylediğimiz gibi, kullanılan bir sınıf pirinç malzeme ile gerçekten estetik bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Pek çok karıştı olduğu gibi 3. Selim kılıcında da besmele, Osmanlı Tuğrası ve Fetih suresinin ilk ayeti yazılı olmak durumundadır. Lazer kazıma metodu ile buradaki estetik görüntü bütünlüğü, kılıç modellerinin gerçekten görüntüsüne uygun bir sonucu ön plana getirmektedir.

  Son derece zarif ve kabiliyetli modellerle birlikte buradaki bir sınıf malzemenin, kalite ve mukavemet çözümü bakımından iyi bir sonucu söz konusu olmaktadır. Son derece kolay kavranan ve kolay kullanılan kılıç modelinin, kullanan kişiler için savaş meydanlarında bir avantaj ortaya koyduğu kesindir. Özellikle de savaş meydanlarında kumandan vazifesi üstlenmiş olan padişahlar için tasarlanmış olan modellerin çok daha özel olduğunu belirtmek gerekir. Neyse ki günümüzdeki üretim anlayışı ve geçmişten bugüne yaşayan yetenek kabiliyeti ile birlikte, bu kılıç modellerini elde etmek uygun koşullarda mümkün olmaktadır.

  3. Selim Kılıcı Fiyatları

  Zarif ve estetiğe önem veren bir üretim anlayışı ile ortaya çıkmış olan karış modelleri, kesinlikle takdiri hak eden bir görüntü ortaya koymaktadır. Ekonomik olarak ideal bir tercih, özellikle de makul fiyat koşulları ile insanların üzerinde durduğu bir ürün fırsatını göstermektedir. 3. selim kılıcı fiyatları ürün kalitesi ile orantılı olarak bakıldığın da gayet uygun ve makul rakamları göstermektedir. Günümüz standartları ile üretilmiş bu sağlıklı ürün seçenekleri, kesinlikle göze hitap eden bir kalitenin adeta yaşayan bir kanıtını göstermektedir.

  Tarihine değer veren ve kültürünü yaşatmak isteyen insanlar için buradaki kılıç modellerinin çok özel olduğunu belirtmek gerekir. Fiyatı uygun ve avantajlı fırsatlarla karşınıza çıkmış olan kılıç modellerinin ekonomik bir tercih olduğunu görebilirsiniz. Hediyelik tercih veya bir süs eşyası gibi görmüş olduğunuz seçenekler, aynı zamanda koleksiyon parçası olarak da ideal bir fırsatı gözler önüne getirmektedir.

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
  Kötü İyi
  Whatsapp